Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolizja


ArturMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem informację...  :42_confused:


 

Cytat

 

Informuję, że przewidywane koszty naprawy pojazdu marki RENAULT przekraczają jego wartość rynkową.

Odszkodowanie zostanie ustalone w kwocie odpowiadającej wartości pojazdu przed wypadkiem, pomniejszonej o jego wartość po wypadku (wartość pozostałości).

O ostatecznej wysokości odszkodowania poinformujemy odrębnym pismem.

Jednocześnie informuję, że wypłata odszkodowania nastąpi po ustaleniu odpowiedzialności za szkodę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z OC sprawcy obowiązują takie zasady? Rozumiem przy AC, ale - nawet dzisiaj - rozmawiałem z HDI, potem ze swoim agentem (także jestem w trakcie likwidacji szkody) i wyraźnie mi powiedziano, że w OC są lepsze warunki, bo nie ma ograniczenia wartości (jak w AC, najczęściej do 70% wartości auta) i bezwzględnie ma być na oryginałach - tak jak było przed kolizją. Jestem zaskoczony takim stanowiskiem TU.

 

PS: to inaczej - przekracza wartość rynkową - na oryginałach. A co jeśli byłyby zamienniki? Każde TU ma warsztaty współpracujące, może taki by zrobił w ten sposób. Niemniej, nadal pozostaję zaskoczony...

Edytowane przez konwil
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, konwil napisał:

wyraźnie mi powiedziano, że w OC są lepsze warunki, bo nie ma ograniczenia wartości (jak w AC, najczęściej do 70% wartości auta) i bezwzględnie ma być na oryginałach - tak jak było przed kolizją. Jestem zaskoczony takim stanowiskiem TU. 

Tak jak wspominałem likwidujemy w firmie dwie szkody. Informacje od kolegów są takie, że szkoda całkowita z OC sprawcy byłaby gdy naprawa sięga lub przekracza 100% wartości auta. Jak ja miałem przygodę parę dobrych lat temu to naprawa kwalifikowała auto do całki ale mimo wszystko zostało naprawione (w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i tak naprawdę nie wiem co robic. 

Co byście mi poradzili w tym przypadku?

Powinni go naprawić? Przecież to nie z mojej winy i ja poprostu chce żeby przywrócili go do stanu w jakim.byl przed kolizja.

 

Auto jest w ASO Renault.

Edytowane przez ArturMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArturMegane poczytaj w necie, znajdź kogoś obeznanego w temacie (nawet odpłatnie, tylko nie tych złodziei typu "miałeś wypadek? Uzyskamy dla Ciebie większe odszkodowanie") i zobaczysz. Z pewnością jest jakaś instytucja, nawet państwowa, która może udzielić Ci informacji. No i pamiętaj, że od wszystkiego możesz się odwołać z tym, że to przeciąga sprawę.

Ja mogę przywołać kolegę @lordboss, który ma ponoć "kontakty". Miejmy nadzieję, że wesprze Cię informacją.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2018 o 13:31, ArturMegane napisał:

Jednocześnie informuję, że wypłata odszkodowania nastąpi po ustaleniu odpowiedzialności za szkodę.

 

No przecież sprawcą rozumiem jest ten z ubezpieczeniem w Warcie, to czemu takie coś piszą?

Dodatkowo skoro to z jego OC to niech naprawiają a nie głupoty wypisują, bo jedzie to regułką kopiuj/wklej ale z AC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!