Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ryzyko awarii silnika


omega

Rekomendowane odpowiedzi

No i po wizycie, oczywiście żaden blad się nie zapisał, sprawdzaliśmy i starym gutmanemm i jakimś nowszym, ale też ponoć markowym urządzeniem diagnostycznym. Styki psiknąłem preparatem CRC OXIDE CLEAN PRO Dowiedziałem się, już od elektronika z Kielc (jeździ meganką IV), który ma takie sterowniki, że błąd mogł się nie zapisać. Wystarczyła jakaś ms przerwa np. w układzie paliwowym. Na drugi raz jak zgaśnie to lawetę i nie odpalać, wtedy błąd będzie. Kazał jeździć, w razie co koszt takiego sterownika 150zł (źródło Allegro nr aukcji 7732626015) i zależnie od dopasowania ok 100zł także tragedii nie ma. Na zdjęciu "mój" sterownik silnika. Dziekuje za rady i wsparcie.

IMG_20190102_130806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Mam problem Megane 3 2011 1.5 disel

Jakis miesiac temu zapaliła.sie kontrolka ryzyko awari silnika..Po podłączeniu do kompa wyszło że DPF jest zapchany..Po 2 próbach czyszczenia dalej to.samo bo za bardzo zapchany..Mechanik usunol całkowicie DPF zmienił.mape..Zmienił olej bo tak.zalecal..Po 10 min ta sama historia...Na zgaszonym silniku nie pokazuje błędu a po zapaleniu odrazu zapala się kontrolka..Zalecił kupic mi czujnik oleju i jeszcze jeden taki długi.. Zamówiłem z linku ktory mi podal i czekam na odbiór..Pisze do Panstwa czy ktoś ma jakiś pomysł bo ja się kompletnie nie znam..Prosze o pomoc

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2021 o 20:14, Robertb79 napisał:

Po 2 próbach czyszczenia dalej to.samo bo za bardzo zapchany..

Mechanik usunol całkowicie DPF zmienił.mape.

Przebieg 100.000 km, fap bardzo zapchany!!!!

Zmień czym prędzej mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!