Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ryzyko awarii silnika


omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, no i przyszła kryska na matyska, a tak wychwalałem, tak picowałem i dziś rano do rodzinki jadę i jeszcze w Warszawie nagle czerwono "Ryzyko awarii silnika" Silnik zgasł. Rozpędem zjechałem na pobocze i spróbowałem raz tylko odpalić, ale nie dało się. Wyjąłem i włożyłem kartę i odpalił jak gdyby nigdy nic. Na miejsce dojechałem. Pierwszy raz mi taki numer wyciął. Mam SDPROG ale nie mogę się coś połączyć. Dajcie teraz Wy jakieś rady proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów błędu może być wiele. Z prostych czynności ;

- sprawdź świece żarowe,

- czujnik położenia wału korbowego,

- stan egr i fapa,

- czy działa klima ?

- jeżeli miałeś dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, to należy auto przegonić na wysokich obrotach,

- udać się do kumatego mechanika z clipem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej, udało mi się sparować to g... (SDPROG) akurat tak z nim jest, ze błąd świec żąrowych pokazuje. Żadnego nie pokazał. Mam od lat "swojego" mechanika i będę u niego w środę. Clipa nie ma tylko jakiś Boschowski KTS, ale z tych lepsiejszych. Jak myślisz, czy ten błąd zapisał się? Czy klima działa nie wiem, jest na AUTO, ale sprawdzę jutro. Najgorsze w tym wszystkim, że autko straciło cechę niezawodnego i można się teraz spodziewać awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Dam znać w środę jak coś się uda wykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PEBET tego to ja nie wiem, komunikat i wyłączenie silnika jest inicjowane przez jakiś czujnik, wątpię, żeby on był taki pamiętliwy :) Mam nadzieję, że dowiem się który i już po nitce dojdę do kłębka. Wina może leżeć też w sterowniku silnika, podobnie jak to masz w kompie, że czasem potrafi się sam zrestartować, o ile w komputerach typu PC może to być wina sprzętu lub oprogramowania tak w sterownikach samochodowych błąd oprogramowania raczej nie wchodzi w grę. Może się okazać tak, że przyczyna wcale nie będzie łatwa do zdiagnozowania i pozostanie wystawić go na portalu aukcyjnym za 5,50 (słownie 5 złotych 50 groszy) bo z takim przebiegiem jest już niesprzedawalny. Kurcze, trochę mnie dziś wkurzyła ta cała sytuacja bo jechałem i z rodzinką i na spotkanie ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś "foch" w elektronice. Latem podczas jazdy ekspresówką raptem wyłączyło mi jeden wtryskiwacz, oczywiście pomarańczowo na pulpicie, brak mocy. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do stanu poprzedniego. Cuda niewidy, nawet maski nie podnosiłem. Po podłączeniu komputera pokazało błąd wtryskiwacza. Do dzisiaj bez żadnych usterek. Ale jak podłączysz KTS-a to pokaże przyczynę komunikatu i zgaśnięcia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za tę odp. u mnie pojawił się ten komunikat na czerwono. Na razie jeździ jak gdyby nigdy nic. Zobaczymy po środzie, kurczę dobrze jak by mi jeszcze posłużył ze 3 latka. ps. miałeś jeden taki przypadek? Jak długo już od niego minęło czasu? lepiej przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega nie życzę Ci przecież źle, wręcz przeciwnie, trzymam kciuki za bezawaryjność naszych furek. Tak się tylko zastanawiałem widząc ten temat, a pamiętam też tamten i tak mnie tknęło napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w moim dieselku, gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem żeby wyjąć sterownik/komputer z pod maski ładnie tam wyczyścić i zapuscic, kostki od komputera i te co wpinamy preparatem do tego przeznaczonym, zabezpiecza konserwuje i czyści z zasniedziale wtyczki. Zostawiłem po tym zabiegu wszystko na pół godzinki, spiąłem i skrecilem wszystko i do dziś śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być dosłownie wszystko. Generalnie komputer w Renówkach histeryzuje i wyświetla poważnie brzmiący komunikat "ryzyko awarii silnika" nawet przy błahych usterkach. Jak masz ELMa to podepnij - błędy silnika dadzą się odczytać nawet przez ODB. Albo po prostu poczekaj do tej środy. Błąd na pewno zapisał się w pamięci i nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, omega napisał:

(...) pozostanie wystawić go na portalu aukcyjnym za 5,50 (słownie 5 złotych 50 groszy) bo z takim przebiegiem jest już niesprzedawalny (...)

Wg Twego opisu masz "Przebieg (tys.km):8000" czyli 8 000 000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!