Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uciążliwe wibracje na biegu jałowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mam problem z wibracjami na biegu jałowym/postoju w mojej Megane 3 Coupe silnik 1.9 dci 130 (rocznik 2009) . W pewnym momencie było już tak źle, że widziałem dygającą maskę, a pasażerowi ciężko było wysiedzieć poruszając się w korkach po mieście.

Co ostatnio zrobiłem:

- wymienione sprzęgło

- wymieniona dwumasa (Luk)

- wymieniona prawa poduszka silnika (ta od strony pasażera)

 

I jest lepiej, ale niestety nadal poniżej oczekiwań... strona pasażera już nie wibruje tak mocno, maska również nie lata ;) ale strona kierowcy nadal ma problem.

Wibracje na biegu jałowym/postoju najbardziej odczuwalne są na kierownicy i jak docisnę sprzęgło do samego dna (tylko mam wrażenie, że to jakby od ścianki (?) a nie od samego pedału), mniej na karoserii i siedzeniu.

Z czym nie ma problemu:

- nie ma problemu z odpalaniem

- nie ma problemu z falowaniem obrotów

- nie ma spadku mocy, silnik chodzi równo i na wyższych obrotach fajnie jeździ

 

Chodzi mi teraz po głowie wymiana lewej poduszki silnika... może jeszcze dolnej? (ale lewarek zmiany biegów nie lata więc chyba to nie dolna). Do posta załączyłem zdjęcie silnika, nie jestem mechanikiem i czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wskazać gdzie znajduje się lewa poduszka? Ogólnie proszę tez o pomoc z namierzeniem źródła problemu.

Pozdrawiam

20181228_154944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ziolo napisał:

x

 

Ta prawa jest od SASIC, dokładny numer to SASIC 2704066. Aktualnie zamówiłem już lewą (SWAG 60932772) i w tym tygodniu wymienię - dam znać czy to pomogło :)

 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni.- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili dokładnie nie pamiętam ale prawdopodobnie sasic nie robił tej poduszki na pierwszy montaż do Megane III tak jak to miało miejsce w starszych Reniach, stąd mogą być wibracje, ta poduszka musi być oryginalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 6.01.2019 o 19:58, howks napisał:

 

Ta prawa jest od SASIC, dokładny numer to SASIC 2704066. Aktualnie zamówiłem już lewą (SWAG 60932772) i w tym tygodniu wymienię - dam znać czy to pomogło :)

 

 

Witam, czy po wymianie pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewarek nie musi latać przy uszkodzonej dolnej poduszce.I dokładnie ją posprawdzaj po wyjęciu .Czasami nie widać pęknięcia gumy .Kiedyś na pierwszy montaż dawano Hutchinsona.Poduszki rewelacja ale drogie.Sasic czy Febi  to średnie zamienniki.Reszta nic nie warta.O Swagu nic nie wiem.

Po kropce stawia się spację!! - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sasicu zdarza się oryginał Renault ale to głównie do aut do 2007 roku (Megane II, Scenic II, Laguna II), w Febim bardzo często jest oryginał Renault ale wtedy cena jest większa niż za oryginał, jeśli jest tanio to jest średniej klasy zamiennik a Swag to dokładnie to samo co Febi tylko w innym opakowaniu, na różne rynki lub do różnych hurtowni szło raz to raz to, jakiś marketing. Ogólnie polecam oryginały Renault, mogę załatwić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!