Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekładka silnika h5f408 w miejsce h5f400


baggick

Rekomendowane odpowiedzi

baggick jiiro75  dzięki za szybkie odpowiedzi. Dużo mi pomogły - wiem czego szukać.

A wytrzymał faktycznie dużo - jak na ten silnik :)

 

23 godziny temu, jiro75 napisał:

Tak jak pisal baggick. Zadnego grzebania sie w bebechac. Bierzesz nowy slupek i przekladasz. Stary laduje na zlomie. Innymi slowy, odpinasz caly osprzet, wymieniasz slupek h5f408, podpinasz osprzet, zalewasz pynami, jezdzisz dalej.

Mnie wyszlo troche drozej:( ale wciaz oplacalnie.

 

PS

I tak dlugo wytrzymal;)

Chciałbym się jeszcze upewnić.

Mój silnik to H5F 400 (115KM), a ten który chcę włożyć to H5FF 408 (130KM).

1. Czy mechanicznie wszystko będzie pasowało?

2. Czy będzie potrzeba wgrania nowego oprogramowania (mapy) dostosowanego do tego silnika?

 

Mam jeszcze kolejne pytanie.

Znalazłem fajny silnik z kodem H5FG 412 (2018r., 9tkm przebiegu), tylko bez osprzętu. Czy można go bez problemu wsadzić w miejsce H5F 400 i czy będzie pracował z osprzętem od starego?

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wymianie silnika szarpie podczas przyspieszania. Na zimnym jest to bardziej odczuwalne.

Silnik ma przebieg ok. 18tys. km, ale jak się dopytałem, już po przekładce, jest to silnik z auta testowego, więc nie mam pewności jak był obciążany.

Jedyny błąd wykryty klipem z oprogramowaniem dedykowanym do Renault, to błąd czujnika podciśnienia. Został założony ze starego silnika i szarpanie zmniejszyło się dość znacznie, ale nadal występuje.

Wypadanie zapłonu na 4 cylindrze licząc od rozrządu (nie jest tego zbyt dużo). Zmierzone ciśnienie sprężania w kolejności od rozrządu: 11, 10, 11, 9,5. W cylindrach sucho, świece pięknie wyglądają i też suche.

Skąd to szarpanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 14.08.2019 o 18:40, baggick napisał:

Drugi silnik dal nowe zycie w mojej megIII. Zrobilem już na nim ok 15tys km. 

Mam taki sam silnik po przekładce. Czeka mnie wymiana świec i mam pytanie: na jakich świecach jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, 

Jestem świeżo po przekładce silnika h5f408 w miejsce h5f400 w Megane III. Mam pytanie czy po takim zabiegu trzeba jakoś zaadaptować nowy silnik do komputera/oprogramowania? Wszystko u mnie jest ok, działa prawidłowo, ale ciągle wyrzuca błąd zmiennych faz rozrządu. Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, napisz dlaczego zmieniłeś motor, mam ten sam i nie narzekam, sprawuje się dobrze, oleju nie bierze. A co do adaptacji sterownika, nie powinno być potrzeby, jeśli przełożyłeś sam słupek, bez elektryki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kolasa napisał:

Jeśli możesz, napisz dlaczego zmieniłeś motor, mam ten sam i nie narzekam, sprawuje się dobrze, oleju nie bierze. A co do adaptacji sterownika, nie powinno być potrzeby, jeśli przełożyłeś sam słupek, bez elektryki. 

Wymiana ze względu na wypalony tłok (jakiś problem z wtryskiem). Kupiłem H5F408 z małym przebiegiem i wkomponowałem w całości, jedynie bez turbiny.

Jest szansa to jakoś ogarnąć pod względem sterownika komputera itd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2021 o 21:21, maui24 napisał:

Witam, 

Jestem świeżo po przekładce silnika h5f408 w miejsce h5f400 w Megane III. Mam pytanie czy po takim zabiegu trzeba jakoś zaadaptować nowy silnik do komputera/oprogramowania? Wszystko u mnie jest ok, działa prawidłowo, ale ciągle wyrzuca błąd zmiennych faz rozrządu. Z góry dzięki za pomoc. 

Robiłem identyczną przekładkę - silnik bez osprzętu. H5F400 padł (pęknięta tuleja na pozostałych cylindrach znaczne różnice ciśnienia sprężania). Po przekładce było dość znaczne szarpanie podczas przyspieszania. Adaptacja zdecydowanie pomogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!