Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekładka silnika h5f408 w miejsce h5f400


baggick

Rekomendowane odpowiedzi

W silniku 1.2 tce mojej megi wypalił się tłok i został uszkodzony cylinder. Mam możliwość zakupić silnik od Meg IV 1.2 tce h5f408. Kalkuluje że taniej mnie wyjdzie wymiana niż naprawa tego silnika tylko proszę o poradę czy silnik z oznaczeniem h5f408 będzie pasował w miejsce h5f400?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się opłaca to rzecz względna. Ja chcę wymienić sam słupek. A jak bym chciał f4r to już muszę kupić cały kompletny i co wtedy z przeglądem diagnostycznym. To już zupełnie inna pojemność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały silnik 870 czy 872 kupisz za 2,5 tyś, w dowodzie zawsze może zostać tyle co było :) Wg mnie to oznaczenie które podałeś - będzie pasować

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baggick napisał:

i co wtedy z przeglądem diagnostycznym.

Nic pod warunkiem, że przebiegu na desce nie zmienisz. Jak zmienisz pojemność musisz zgłosić do TU żeby przeliczyli nową składkę jak pojemność będzie wyższa (nawet jak będzie mieścić się w przedziale obecnym lepiej zgłosić fakt wymiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tak dla informacji. Kupiłem MIII z importu z przebiegiem 60 tys. km. W moim przypadku. do 100 tys.km miałem niewielki pobór oleju (ok. 0,5l na 10tys km). Po przekroczeniu nieco ponad 105 tys silnik padł. Nie wgrywałem żadnych modyfikacji. Na nowym silniku pobór oleju jest niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 14.08.2019 o 18:40, baggick napisał:

Tak wszystko się powiodło. Drugi silnik dal nowe zycie w mojej megIII. Zrobilem już na nim ok 15tys km. 

Witam.

Dawno mnie tu nie było, bo było OK, ale i mnie też dopadło.

Silnik (1.2 TCe 115KM) po przebiegu 188 tkm padł. Ciśnienia w cylindrach: 7, 8, 0, 11 atm. Po zdjęciu głowicy okazało się, że pęknięta jest tuleja w tym cylindrze, gdzie ciśnienie było 0 atm.

Pytania mam takie:

1. Ile kosztował słupek?

2. Czy pasowały tłoki, pierścienie itd..., czyli inaczej, czy słupek pasował 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem cały słupek i nic w nim nie wymieniałem. Został zalany tylko nowym olejem i śmiga. Znajomy mechanik mi robił przekładkę i załatwiał silnik. Cała operacja kosztowała mnie 3 000 PLN. Ja nie jestem mechanikiem wiec mogę trochę mylić pojęcia ale tak prosto opisując to ten nowy słupek wystarczyło podłączyć do starej skrzyni biegów, turbiny i innego osprzętu. Żadnych tłoków nie przekładałem i nie otwierałem tego nowego silnika. Była to więc trochę ryzykowna zagrywka ale opłacało się bo już kilkanaście tys km pojeździłem na tym silniku i mam nadzieje, że ten model h5f408 jest bardziej dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal baggick. Zadnego grzebania sie w bebechac. Bierzesz nowy slupek i przekladasz. Stary laduje na zlomie. Innymi slowy, odpinasz caly osprzet, wymieniasz slupek h5f408, podpinasz osprzet, zalewasz pynami, jezdzisz dalej.

Mnie wyszlo troche drozej:( ale wciaz oplacalnie.

 

PS

I tak dlugo wytrzymal;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!