Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cofania piszczą ciągłym dźwiękiem mimo braku przeszkody


Rekomendowane odpowiedzi

@SilverekA może powodem jest brud. Jak wiadomo tył MIII Grandtour nie należy do szczególnie czystych w taką pogodę jak teraz:) Jedziesz w wilgotny, nie mroźny dzień i te wszystkie syfy spływają po kanapie i zderzak na te czujniki i dlatego "widzą" one przeszkodę. To by mogło wyjaśniać dlaczego po myjni nie masz tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MariuszNS napisał:

A może powodem jest brud. Jak wiadomo tył MIII Grandtour nie należy do szczególnie czystych w taką pogodę jak teraz:)

Na 100% nie. Ja swojej nie myłem już chyba z 2 miesiące. Co chwilę płucze ją deszcz i syf z drogi, a nie mam takich problemów jak Adam, który myje chyba co tydzień :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc może i ja się wypowiem, z problemem tym jeżdżę już jakiś rok czasu, nie mam pojęcia co to może być.

Wrzucam pierwszy bieg i sygnalizacja czujników parkowania piszczy non stop, obojętnie czy to  będzie wsteczny czy 1 bieg, przez jakiś dzień miałem tak, że wszystko działało cacy, na następny dzień znów ten cyrk, (wszystko to samo się dzieje nawet po umyciu czujników).

Zauważyłem też, że jak w menu komputera wyłączyłem czujniki przód, to jak już daje wsteczny to tylne nie piszczą i wszystko działa elegancko po dzień dzisiejszy, natomiast włączę w komputerze przód to nadal wyje, jak wyłączę tylne to bez zmian, wyję również. Nie mam pojęcie co to może być, ale z chęcią się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blake napisał:

Zauważyłem też, że jak w menu komputera wyłączyłem czujniki przód, to jak już daje wsteczny to tylne nie piszczą i wszystko działa elegancko po dzień dzisiejszy, natomiast włączę w komputerze przód to nadal wyje, jak wyłączę tylne to bez zmian, wyję również. Nie mam pojęcie co to może być, ale z chęcią się dowiem.

To przynajmniej wiesz gdzie szukać czyli wg mnie w przednich czujnikach / ich instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w MIII phI .. walczę póki co z zakupem dobrego modułu pdc, prawdopodobnie negatywna reakcja na wilgoć, dodatkowo podpatrzyłem że sączy mi uszczelka klapy bagażnika przez co woda dostaje się w okolice modułu, jeśli to nic nie da to szukam dalej

 

czujniki cofania mają 3 newralgiczne punkty:

- czujnik w skrzyni biegów

- moduł pdc po lewej stronie w bagażniku

- 4 czujniki 

 

nie sądzę, żeby winna była wiązka, gdyż raz działa ok, a raz piszczy, obstawiam zimne luty, albo zawilgocenie PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujnik jest padnięty to nie usłyszysz tykania, i nie poczujesz lekkiego mrowienia pod palcem. Skoro po wyłączeniu przodu nie masz cyrków to ewidentnie coś z przednimi czujnikami jest nie tak. Co ciekawe u siebie po ściągnięciu zderzaka zerwałem dwa zaczepy od 2 czujników i generalnie niedbale i na jakiś super mocny silikonowy klej wszystko skleiłem podpiąłem i działa. W sumie więcej szczęścia jak rozumu bo przecież mega się przydają przy podjeżdżaniu do przeszkody z przodu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie wbijasz wsteczny na zapłonie albo 1 i sprawdzasz każdy po kolei tutaj na filmiku w którymś momencie nawet łopatologicznie Wazzup to robi więc ogarniesz raz dwa :)

 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz to silnik będzie Ci zagłuszał cykanie i nic nie usłyszysz. Włączasz zapłon wbijasz 1 czy tam R i w zależności co wrzuciłeś idziesz do przodu czy tyłu auta i po kolei przykładasz do każdego czujnika palec i jak działa to lekkie cykanie usłyszysz i poczujesz mrowienie na opuszku palca. Jak nic nie poczujesz, ani nie usłyszysz to znaczy, że dany czujnik jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękówa, na dniach zobacze, nawet nie wiedziałem, że tak to można sprawdzić "ręcznie" dzięki jeszcze raz !!! Akurat w lipcu bd zdejmowany zderzak to by się wymieniło w razie W bo bez demontażu to raczej nie obejdzie się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!