Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki cofania piszczą ciągłym dźwiękiem mimo braku przeszkody


Rekomendowane odpowiedzi

Po wrzuceniu wstecznego biegu czujniki piszczą ciągłym dźwiękiem mimo, że z tyłu nie ma żadnej przeszkody. Ten sam problem miałem raz czy dwa razy na początku grudnia jednak później się uspokoiło aż do przedwczoraj, gdy powrócił (w ciągu dwóch dni problem wystąpił jakieś 4-5 razy). Najczęściej pomaga przetarcie czujników szmatką, jednak raz zdarzyło się tak że nawet ich wytarcie nie pomogło (dopiero po odczekaniu kilku h zaczęły działać poprawnie). Do tej pory problem występował wyłącznie w deszczowe dni, jednak najdziwniejsze jest to że po myjni jest wszystko OK. Czy ewentualnie podpięcie pod clipa wykaże co może być nie tak? Czy ktoś z was miał podobny problem i udało się go wyeliminować? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@br501 no właśnie to chyba nie wina mrozu bo w mroźne dni nie mam problemu, tylko wtedy gdy pada i panuje duża wilgotność.

 

@krzychu73 każde oprogramowanie to wykaże czy tylko i wyłącznie clip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nawet clip nic nie pokaże. Mam podobną sytuację w służbowym aucie gdzie przednie czujniki potrafią czasami ześwirować i zawyć trybem ciągłym tak same z siebie podczas jazdy nawet ze sporą prędkością. ASO żadnego błędu nie znalazło i twierdzi, że musieliby się podpiąć w chwili "wycia" to może by coś powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

2 godziny temu, Silverek napisał:

@krzychu73 każde oprogramowanie to wykaże czy tylko i wyłącznie clip?

Autocom lub podobne pokazuje, jak jest to chwilowe to styki czujnika słabo łączą ,w m2 można było wykryć która sztuka ustawiając przeszkodę przed czujnikami po kolei, bo mimo błędu

sprawne czujniki dają sygnał przez chwilkę, niesprawny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mi piszczą dźwiękiem ciągłym szczególnie jak przelecę się autostradą kiedy pada śnieg, albo auto stoi długo w mróz i śnieg. Prosta przyczyna lód na zderzaku stąd pisk bo czujnik wykrywa przeszkodę... całkowicie olewam szybko się rozpędzę wrzucę 2 biegi i nie piszczy. Jak tylko temperatura jest na + i auto trochę "odtajeje" wszystko jest ok więc olewam i zupełnie się nie przejmuje :) .

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n ale u mnie nie ma problemu w mroźne dni, gdy jest śnieg i lód tylko wtedy gdy pada i to też nie zawsze, dlatego zastanawia mnie co może być nie tak. Najdziwniejsze jest to, że po myjni gdzie czujniki również przyjmują na siebie dużą ilość wody tego problemu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek jak jedziesz po mokrej nawierzchni to tam od spodu nie zachlapuje Ci ich ? Ja bym szedł w tym kierunku bo skoro lejąc z lancy na czujnik wodą jest ok, to musi od drugiej strony tam od wtyczek woda podchodzić. Jedyna dla mnie sensowna opcja to właśnie, że to co na drodze i z kół dostaję się w jakiś sposób na zderzak od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czik3n no właśnie do końca bym taki pewny nie był bo z kolei przetarcie czujników szmatką eliminuje problem... Nie wiem co może być powodem, ale coraz bardziej mnie to irytuje i drażni. Liczę na cinasa, może coś wykombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem z przodu, okazało się, że to przewód przegnił. W serwisie nawet zamówili czujnik i pewnie by mi go wcisnęli, ale że co chwilę wchodziłem na hale to mi mechaniki powiedział ze wina przewodu. Od spodu woda robi swoje tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!