Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca silnika - klekotanie + świszczenie podczas przyśpieszania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Niepokoi mnie ostatnio moja Meganka, mianowicie na postoju jak tak słucham to klekocze trochę jak diesel.... Dodatkowo podczas jazdy, tak od prędkości około 80 wzwyż silnik zaczyna świszczeń, piszczeć.....dosłownie jak wiratarka chwilami... jak odpuszczę gaz to też jest dosyć głośno... Myślę o wariatorze faz rozrządu...ale nie wiem czy to dobry trop. 

Silnik ogólnie chodzi równo, nie dymi, nie bierze oleju itp. więc turbo by wykluczał. 

 

Miał może ktoś podobnie, szczególnie z tym silnikiem co ja? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Przemas666 napisał:

w przyszłym tygodniu idzie do mechanika

Warto wraz ze zmianą rozrządu wymienić;

1/ KZFR ;

       -  lubi, aby olej w misce był pod kreskę  '' max'', nie może być ponad max,

       -  olej powinien być dobrej jakości, 5W40 /synthetic, wymieniany co ok.10.000 km do 12.000 km ,

2/ koło pasowe wału z amortyzatorem gumowym ;

      - po ok.120 kkm lubi się rozlecieć, gdyż jest to guma zwulkanizowana z metalem,

3/ koło pasowe/sprzęgło alternatora.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 12:24, Andrzej-2010 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

 

 

3 była robiona zeszłej zimy, za 10 000 km rozrząd muszę zrobić to faktycznie wymienię tak jak piszesz. Olej zmieniam co ok. 12.  000 km. Zawsze Elfa tak jak od nowości. 

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.13 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie odnośnie olejów Valvoline. Macie jakieś sprawdzone źródła (internetowe, stacjonarne) skąd kupować olej tego producenta? Nie chciałbym się natknąć na jakąś podróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cena tego Valvoline SYNpower to 105 ziko na aledrogo  5 zł drożej jak Elf. I to za 5 litrów. Chyba też zmienię bo ten Elf to jakaś porażka. Śmierdzi to, ciemny się zaraz robi. 

PProblemem jest tylko to, że nie moge znaleźć litrowych baniek, raz na 10-12tyś muszę 0.5litra dolać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

auto wróciło od mechanika, do wymiany koło zmiennych faz rozrządu i ogólnie mówił, żeby olej co 10 tys. jednak wymieniać. Tym Valvoline muszę się zainteresować faktycznie, choć dobre opinie są też o Motul-ach i Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

w swojej Megane stosowałam standardowo olej Elf, stan zawsze bliżej max a mimo to KZFR padło po 44 tys. km. Dodam iż auto mam od nowości więc info sprawdzone. Zmieniłem olej na Liqui Moly 5w40, przed zmianą zrobiłem płukanke również z LM. Nie jestem pewien czy efekt cichszej pracy silnika na innym oleju to placebo ale do tej pory nie mam żadnych problemów. Za LM 5w40 trzeba dać jakieś 130-140zl ale nie więc cena dobra i w dodatku nie słyszałem złych opinii o tym producencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!