Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwszy przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Bądźmy bardziej praktycznie. Jeśli wymiana oleju w ASO to koszt 430 zl a przegląd 480 zl to zdecydowanie lepiej zrobić od razu przegląd. Jeśli ktoś nawet bierze auto w leasingu i później chce je wykupić i sprzedać to lepiej dbać i zainwestować 1000 czy nawet 3000 zł więcej w ciągu kilku lat żeby drozej i bez problemu sprzedać. Wyjątkiem jest najem długoterminowy, tutaj można co 30 000 km ale trzeba wiedzieć że to auto ktoś kupi. 

Skoro Pan odbiera dzisiaj auto to przed wydaniem zostanie poinformowany dokładnie co ile jest obowiązkowy przegląd. Na forum ma się dowiedzieć informacji praktycznych.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 14:55, rafa85 napisał:

Pierwszy przegląd jest po roku, niezależnie czy ktoś w tym czasie zrobi 15000 km, czy 150000 km

Nieprawda. Pierwszy przegląd jest po roku lub 30 tysiącach km.

 

Dnia 1.02.2019 o 18:31, Artist napisał:

Chciałbym się zapytać czy cena 820 zł za pierwszy przegląd przy ok. 14500km to nie jest ciut za wysoka suma?

Za pierwszy przegląd przy ok 9000 km zapłaciłem 485 zł i w tym jest 135 zł za wymianę oleju, którą sam zażądałem.

Producent przewiduje pierwszą wymianę oleju po 30 tysiącach km lub 2 latach. Moim zdaniem pierwszy olej powinno się wymienić do 10 tys. km

Olej i filtr kupiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Andon napisał:

Nieprawda. Pierwszy przegląd jest po roku lub 30 tysiącach km.

A warunki gwarancji czytałeś? Nie ma tam czasami informacji o tym, że gwarancja antykorozyjna wymaga corocznego przeglądu? Dotychczas tak było, a harmonogram był zrobiony co roku z różnymi czynnościami pomimo, że niby zalecano wymianę oleju co 2 lata lub 30 000 km.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja antykorozyjna wymaga przeglądów i one są robione zgodnie z planem serwisowym, a ten przewiduje, że pierwszy przegląd (bo o tym jest ta dyskusja) robi się po roku LUB 30000 km zależy co nastąpi wcześniej.

 

Gwarancja antykorozyjna:

Cytat

Zastosowanie Gwarancji Antykorozyjnej RENAULT jest uwarunkowane wykonywaniem kontroli antykorozyjnych nadwozia, ramy silnika i podwozia.

Kontrole te muszą być przeprowadzane zgodnie z częstotliwością wskazaną w Karcie Przeglądów i Gwarancji, lecz nie rzadziej niż raz na dwa lata.

Są one uwzględnione w ramach okresowych przeglądów wykonywanych przez Autoryzowanych Partnerów RENAULT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie za reakcje na moje pytanie,poniewaz gosc z serwisu kompletnie mnie o niczym nie informowal co jak i gdzie,wogole strasznie z niesmaczony cala akcja z kupnem samochodu w salonie,w salonie jeszcze inaczej gadal ze pierwszy przeglad za rok,lub jak zrobie szybciej 30tys km niz rok to wtedy przyjechac

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostałem ,ale juz widzialem na stronie renault po załozeniu konta na tej stronie ze jest do wydrukowania czegos takiego,narazie na ta chwile to sie ucze wogole tego samochodu tych ustawien z tym wielkim wyswietlaczem 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!