Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwszy przegląd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się zapytać czy cena 820 zł za pierwszy przegląd przy ok. 14500km to nie jest ciut za wysoka suma? Jak u Was wygląda przegląd w ASO? Płacicie podobne stawki czy jednak u mnie jest tak "drogo"? Wymienili mi filtr kabiny, filtr oleju, uszczelke korka spust., filtr powietrza i olej.

Nie powiem, że nie byłem w delikatnym szoku gdy zobaczyłem kwotę na terminalu płatniczym, bo bym skłamał ale sądziłem, że cena przeglądu będzie się zamykała +/- w 500zł.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :636_money_with_wings::636_money_with_wings::636_money_with_wings:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przegląd był w sierpniu w ramach pakietu. Dodatkowo zrobiłem wymianę oleju (z opakowania 4 L) i filtra. Za wymianę i materiały (olej+filtr) 338,00 zł

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LTar napisał:

Wymiana oleju po 3 000. Przegląd raz w roku lub Max 15 000 km. 

Jak nie wiesz, to nie pisz bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

17 godzin temu, kielta82 napisał:

witam. mam pytanie jutro odbieram nowa renault megane, chcialbym sie spytac pierwszy przeglad po jakim czasie jest?

Razem z autem dostaniesz harmonogram przeglądów i wymiany płynów i filtrów. Pierwszy przegląd jest po roku, niezależnie od przebiegu. Pierwsza wymiana oleju po 30k km lub po 2 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zapytał kiedy jest pierwszy przegląd, Ty się wymądrzasz, że po przejechaniu 15k km. Potem dostanie harmonogram, gdzie będzie miał napisane, że po roku niezależnie od kilometrów i zgłupieje, bo mu wcześniej mądrala na forum co innego napisał. Myśl zanim napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafa85 Albo wymieniasz po 3kkm i potem co 15kkm, albo co 2 lata/30kkm bierze Ci 0,5l oleju na 1000km. @kielta82Chcesz mieć zdrowy silnik na kilka lat, zrób tak jak @LTar napisał, jeśli 4 lata i wypad, bo auto w leasingu, to możesz sobie wymieniać co 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafa85 podejrzewam, że Koledze chodziło o uzmysłowienie autorowi tematu, że trzymanie się harmonogramów to godzenie się z polityką koncernu samochodowego, który tworzy je z myślą o własnych zyskach, a niekoniecznie z myślą o kieszeni swoich klientów. Jak można robić pierwszy przegląd po roku, a wymianę oleju po 30k/2 latach? A docieranie silnika? :)

Edytowane przez droopy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy opracowywane są przez producentów, tak żeby kupujący widział, że niby serwis jest tani - no bo jak robisz co 30tyś., a inna marka ma co 10tyś. - no to znaczy, że tu jest taniej.

A że taki system ma zły wpływ na silnik - on ma wytrzymać gwarancje, a potem to guzik producenta interesuje - ma tylko i wyłącznie zarobek na ewentualnych naprawach.

 

Po drugie jak robiłem w Citroenie to kiedyś wyszło mimochodem na szkoleniu - że te plany serwisowe (co 30tyś) to są robione z myślą o flotach - bo ich taniej wychodzi.

 

Dla swojego bezpieczeństwa (jeśli ma być samochód na dłużej) robić przegląd co rok, olej wymieniać co max 15tyś.

Ja w swoim robię wymianę co rok - wychodzi co 10tyś (tyle żona robi co roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc uściślijmy. @kielta82 pytał kiedy jest pierwszy PRZEGLĄD. Przegląd nie oznacza WYMIANY OLEJU, tylko sprawdzenie zawieszenia i innych pierdół. Pierwszy przegląd jest po roku, niezależnie czy ktoś w tym czasie zrobi 15000 km, czy 150000 km. @LTar pisze, że przegląd co rok, lub 15000 km, więc ewidentnie myli pojęcia i wprowadza w błąd. Co do harmonogramu wymian mam takie samo zdanie, jak wy, sam wymieniłem olej i filtr po 15k km, a dziś po roku/24500 km wymieniłem filtr powietrza (ciekaw jestem kto z was też tak wymienia). Mam nadzieję, że to wyjaśnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!