Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tryb SPORT na stałe w multisense


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Czy komuś udało się  ustawić tryb sport na stałe bez konieczności klikania w ustawienia za każdym razem gdy chce się jechać autem? Jedyne co znalazłem to tylko w developer mode ustawienie zapamiętania ostatniej wybranej pozycji ale i tak trzeba potwierdzić tryb sport przez kliknięcie. Może ktoś znalazł informacje gdzie w ddt4all można to przestawić? Ostatnio pytałem w serwisie to nie wiedzieli. 

Nie bardzo rozumiem tok myślenia Renault bo tryb sport jest ekonomiczny a przy tym  auto jest bardziej dynamiczne i przyjemniej się jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w manualu jest ekonomiczny, bo u mnie w automacie zgoła odwrotnie, bo na każdą zmianę biegu czeka do ~2600 RPM. W każdym innym trybie wrzuca kolejny bieg przy około 2100 RPM.

 

U mnie jest tak, że jak zgaszę samochód w trybie sport to po ponownym uruchomieniu po prostu pyta mnie, czy zostawić ten tryb. Jest na to chyba 15 sekund. Nie jest to jakoś mega uciążliwe, gorzej gdyby domyślnie wracał do innego trybu i trzeba by było odpalać na nowo wybór trybów jazdy. 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LTar napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz

U mnie również tak jest, ale chciałbym to zmienić. Np jak cofam od razu po odpaleniu i zajmuje to dłużej niż 15s to muszę dalej grzebać. Pomijam fakt, że auto odpalam średnio 30 razy dziennie i to klikanie najzwyczajniej w świecie mnie już denerwuje. Po to sa tryby żeby sobie ustawić personalnie i jeździć a nie pamiętać ze trzeba kliknąć - masakra. 

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.13 - Prezes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie rozumiem, to nie możesz sobie po prostu zrobić Perso, który będzie wyglądał identycznie jak Sport? Wtedy nie będzie Ci się pytał co i jak, a działanie będziesz miał takie samo przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zauważyłem że jeżeli jest samochód ciepły czyli gasze na trybie sport i odpalam np po 5 minutach to wtedy zostaje na trybie sport. Według mnie jest to spowodowane nie dogrzanym silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2019 o 11:55, Geble napisał:

Ale to nie rozumiem, to nie możesz sobie po prostu zrobić Perso, który będzie wyglądał identycznie jak Sport? Wtedy nie będzie Ci się pytał co i jak, a działanie będziesz miał takie samo przecież.

Nie ma to znaczenia, czy masz person, czy sport, czy jakis inny,jeżeli w nim ustawiasz tryb jazdy sport to system i tak zapyta, czy pozostać. 

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.6 - Prezes  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!