Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam następujący problem natury techniczno-estetycznej. Mianowicie, Megi mruga podświetleniem rejestracji. Spotkał się z tym ktoś? :) 

Nie jest to włącz/wyłącz, tylko jakby ktoś zmniejszał/zwiększał natężenia światła padającego na blachy. Zamówiłem ledy philipsowe jako pierwsza rzecz do wymiany.

Ktoś gdzieś otarł się o taki przypadek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstrowałeś coś przy podświetleniu tablicy? Jeśli nie to uderzaj do ASO. 

Z własnego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że w poprzednim samochodzie jak wymieniałem podświetlenie na LEDowe to po jakimś czasie zawsze występował efekt dyskoteki (albo lewe albo prawe podświetlenie), bo najzwyczajniej w świecie w tych tanich chińskich LEDach pada transformatorek i diody zaczynają żyć własnym życiem. Diody same w sobie mogą świecić latami, niestety transformatorki niekoniecznie. 

O dziwo w swojej Megance GC mam fabryczne LEDy (bardzo mnie to zdziwiło) i po dwóch latach zero problemów.

W Twoim przypadku oczywiście nie można wykluczyć spadków napięcia, na co mogłoby wskazywać przygaszanie/rozjaśnianie źródła światła padającego na blachy.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kopane. Jak fabryka dała. Zauważyłem to wieczorem. Jedyne co miałem robione to aktualizowane oprogramowanie RLinka do 2.2.19. I po tym zaczęło mi się to pojawiać (chyba bo wcześniej nie uświadczyłem takiego zachowania). 

Nad tablicą mam zwykłe żarówki  W5W. Wiec myślę że jak wymienię na LEDy, które mają mniejszy pobór będą też mniej podatne na spadki prądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że jestem estetą Megi poszła na wizytę w ASO z tym problemem. Obaczymy co powiedzą ;) Niby po instalacji Philipsów nie zauważyłem ;) Ale od czego jest GWARA. ASO mam za ogrodzeniem więc git majonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że czytam Was i sam diagnozuje podobne objawy, albo doszukuje się ich na silę jak diagnozowanie się poprzez wujka google - boli mnie coś w ręce, a pierwsze wyniki wyszukiwania, "to mogą być objawy raka jądra". Jednak kilku rzeczy się dosłuchałem i jako, że są po sąsiedzku to na bieżąco mogę pogaworzyć. Póki co od wczoraj Megi w "SPA" ;) Miedzy innymi z dyskoteką oświetlenia. Jakieś moduły stabilizujące napięcie czy, coś. Razić nie raziło trza było się przyjrzeć... Mnie to jednak drzaźniło.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie drażni na tyle dużo rzeczy, ze musiałbym co chwile do nich jeździć. A nie taki jest cel kupna nowego samochodu. Zreszta pół samochodu nie poprawią. Zaciskam zęby i jak minie 5 letnia gwarancja żegnam się z Renówką. Żeby nie było, auto jeździ i wyglada fajnie a drażnią detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja dzisiaj też zauważyłem podobny objaw. Przypadkiem, więc dotarłem do waszego wątku. Nie wiem, czy dawniej było, bo na ogół jak wysiadam, to auto już jest zgaszone, dziś rano w garażu wyszedłem zobaczyć na włączonym silniku, czy mam jeszcze trochę miejsca z tyłu. Dziwne to, dokładnie jak opisujecie, jakby mocniej i jaśniej świeciły. Nie gasną tylko różnią się stopniem natężenia światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś zamontowałem prosty układ na 7812. Przerobiłem kilka różnych T10 Led i wszystkie po miesiącu - dwóch zaczynały mrugać. Jako że zrobiłem w życiu trochę lamp Led do akwarium - trzeba było i tu znaleźć problem i rozwiązanie. Otóż problemem jest napięcie w instalacji które skacze podczas hamowania silnikiem. To ponad 14,5V. Żarówki Led są na 12V więc po jakimś czasie zaczynają mrugać i padają. Wiązka oświetlenia tablicy w  HTB  to 4 kabelki. Po 2na lampkę. Da się ją prosto wyjąć na zewnątrz przez otwór lewej lampki. Wystarczy zapodać stabilizator 7812 i 2 kondensatory. Mamy stabilne 12V. Koszt części ok 3zl. Czas podłączenia - godzinka na spokojnie z lutowaniem. 

 

Screenshot_20191111_160007_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

czy ktoś znalazł inny sposób niż podany przez kolegę powyżej? Mruga u mnie czasami podświetlenie tablicy (zwykłe żarówki Toschiba, nie ledy). Problem występuje gdy jest większe obciążenie np. stojąc w miejscu skręcę koła na maks w jedną stronę. Z tego co widziałem zasilanie idzie bezpośrednio z UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!