Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana fotela kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

mam nadzieję, że zainteresuję część z Was informacją jaką wczoraj "wyniosłem" z ASO podczas naprawy gwarancyjnej. Przy okazji wymiany siłowników klapy bagażnika popytałem po raz kolejny o to nieszczęsne trzaskanie/tłuczenie się jakiegoś elementu fotela przy nierównościach/dziurach. Samo przesmarowanie tydzień temu oczywiście nic nie dało. Spodziewałem się jedynej słusznej diagnozy, czyli wszystkim dobrze znanego TTTM, ale tutaj pełne zaskoczenie, Pan oznajmia, że Reno zna problem i w pocie czoła pracują nad nowymi fotelami do MIV i na wymianę mam się zgłosić na początku kwietnia, bo pod koniec marca mają do nich trafić pierwsze sztuki. 

 

Wiem, że sporo osób na forum boryka się z podobnymi "fotelowymi" problemami, więc mam nadzieję, że część z Was się ucieszy powyższą informacją.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, bardzo interesująca, na pewno wykorzystam przy piątkowej wizycie.

Akurat mam zaplanowane sprawdzenie i wymianę (ponowną) stelaża fotela, ale wątpię, żeby to pomogło.

Czy u Ciebie te trzaski/cyknięcia są podobne jak na moim nagraniu poniżej (18, 19, 23 sekunda)? Przy jeździe i wychylaniu na zakrętach to już w ogóle symfonia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę oddaje na 3 dni na stuki w okolicach fotela, mają wymienić śruby mocujące fotel podobno i jakieś mocowania tylnej kanapy oraz możliwe że tylną belkę. Jeżeli faktycznie to wina samego fotela to zapewne nic to nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Geble napisał:

Przy okazji wymiany siłowników klapy bagażnika

Jeszcze zapytam, co się działo, że konieczna była wymiana? Czy może trzeba było klapie pomagać, żeby się otworzyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niezależnie od tego czy się kliknęło przycisk otwierania na pilocie, czy machnęło nogą to klapa jedynie odskakiwała na jakieś 2-3cm do góry i nie szła dalej sama. Trzeba było otwierać ręką do góry. Jest to problematyczne, bo w mojej wersji nie ma fizycznego guzika na klapie bagażnika, nie wiedzieć czemu :43_slight_frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie podobnie "cyka". Na postoju można to wywołać mocniej opierając się o oparcie, ale nie jest to ten sam poziom głośności co w przypadku gdy stanie się to samoistnie podczas jazdy po nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu. Wpuszczono mi w belkę jakąś piankę, podobno mieli wymienić śruby w fotelu oraz jakieś plastiki pod tylną kanapą.

W sumie nadal stuka na hopkach więc do poprawy. Poczekam parę dni i w marcu oddam z powrotem i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Geble i jak u Ciebie z tym fotelem? Była wymiana? Pomogło? Akurat mam auto na przeglądzie i bym ich pocisnął, bo w lutym miałem wymieniany skrzypiącym stelaż i niedługo później problem powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry za zwłokę chłopaki, dawno mnie nie było na forum. W przyszłą środę jestem umówiony na kolejną diagnozę fotela, mają masę gwarancji na fotele podobno, także jest szansa, że może w końcu coś ruszy. Zdam relację jak już będę miał jakąkolwiek informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!