Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana programu wtrysków akcja serwisowa


tomekrus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem przegląd po 3 latach, na liczniku 81 tys. km.

Pojechała Żona, w domu powiedziała że oprócz standardowych czynności była jakaś akcja serwisowa i wgrywali nowe oprogramowanie sterujące wtryskami. Ktoś coś słyszał o tym? 

Mam nadzieje że to nie pokłosie "dieselgate" i nie wyjechałem z kilkoma KM mniej....

1.5 dci 110KM Energy

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej zmianie softu auto jak by więcej zaczyna palić, o jakieś 0,2 litra/100 km.

Przynajmniej to zauważyłem.

A czy  ASO jak robi takie zmiany softu to pyta się o zgodę właściciela auta?

Jak było w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby pytali o zgodę. Nawet chyba nie muszą bo to przecież oficjalna akcja serwisowa. Może zgłoszona nawet do UOKiKu. Wątpię też żeby mogli jej nie przeprowadzić gdy auto się do nich zawiezie i nawet powie, że sobie tego nie życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kacper69 napisał:

Po tej zmianie softu auto jak by więcej zaczyna palić, o jakieś 0,2 litra/100 km.

Przynajmniej to zauważyłem.

A czy  ASO jak robi takie zmiany softu to pyta się o zgodę właściciela auta?

Jak było w Twoim przypadku?

 

Serio ;) potrafisz zauważyć różnice w spalaniu 0,2l ?

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To komputer w aucie zauważył, że silnik więcej pali , nie ja :)

Ja tylko patrzę na długoterminowe spalanie średnie, które po zmianie softu wzrosło o 0,2 litra.

 

Pbet, 

nawet jak jest jakaś akcja serwisowa , to wypadało by w Państwie Prawa i ... spytać właściciela czy sobie coś życzy , czy nie.

A poza tym jest to bardzo tajna akcja, pomimo kilku pytań z mojej strony nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co robią, po co i dlaczego.

Wyraźnie Renault wstydzi się powodu dla którego jest to robione.

na pewno nie jest to związane z bezpieczeństwem , bo wtedy taka akcja byłą by nagłośniona , a wszyscy właściciele tych aut dostali by wezwania do serwisu.

Tak przynajmniej robią konkurencyjne marki.

A w przypadku Renault, jak ktoś nie jeździ do ASO to nigdy nie będzie miał zmienionego tego softu.

Dalej analizując, jak nie wiadomo o co chodzi, to ludzie się boją , co może się przełożyć na odpływ klientów z ASO.

 

Tu znalazłem jakieś info , może to jest ta akcja?

 

https://www.francuskie.pl/renault-tylko-5-proc-z-13-mln-obiecanych-aktualizacji/

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper69 nie wiem jak to jest do końca ale wydaje mi się, że jeśli auto jest objęte akcją serwisową to ASO ma obowiązek taką akcję przeprowadzić jak tylko dostanie w ręce auto jej podlegające. Nie wydaje mi się, żeby musieli pytać o zgodę i w razie jej nie wyrażenia mogli zaniechać przeprowadzenia takich modyfikacji. To może być związane z ewentualnymi roszczeniami gdyby brak przeprowadzenia akcji mógł negatywnie wpłynąć na samochód. Co do wywołanego artykułu to może muszą to robić by uniknąć jakiejś kary. Tak sobie "głośno" myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!