Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

proszę o pomoc w znalezieniu kolumny kierowniczej ze wspomaganiem elektrycznym do Fluence rocznik 2015 (VIN: VF1LZLC0552456917, nr oryginalnej części: 488109523R ). Część padła mi w piątek przy przebiegu >64000...Auto jest po diagnozie w warsztacie (dawne ASO Renault). Cena oryginału to ok. 4200-4500. Obdzwoniłem sklepy internetowe i...nic. Brak. Może ktoś z Was potrafiłby pomóc w tej sprawie? Jakiś tańszy zamiennik...? Zastanawiam się nad regeneracją (czekam na info w tej sprawie z warsztatu), jednak czy taki element najzwyczajniej opłaca się regenerować? Obawiam się, że za jakiś niezbyt długi czas i tak przyjdzie mi wymieniać całość, co tylko powiększy wydatki. 

Z góry dziękuję za informację zwrotną i pomoc.

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło wspomaganie. Komunikat "Usterka układu kierowniczego". W serwisie twierdzą, że są to elementy łączone, tzn. kolumna i wspomaganie, zresztą widziałem w necie zdjęcia na jakichś zagranicznych stronach, więc nie mam podstawy im nie wierzyć. Niestety w hurtowniach brak tej części, zostaje tylko zakup oryginału. Pytanie zasadnicze - kupować nową część czy iść w regenerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje to jako zespół. Na razie trzeba znaleść przyczynę. Sprawdzałeś bezpieczniki układu wspomagania? 

Wspomaganie ma układ nastawczy i układ wykonawczy, czyli dwa bezpieczniki. Fluence nie robiłem, ale zakładam, że jest zbliżony do Megane. Wieczorem zetknę w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego sam nie sprawdzałem, bo niestety nie mam takiej możliwości ani wiedzy...Auto poszło do dawnego ASO. Teraz się zastanawiam, czy po prostu nie łatwiej powiedzieć klientowi - "wymiana całej części" zamiast bawić się w szukanie przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogę jeździć (jakbym jakiegoś Żuka lub Nysę prowadził :) ). Bezpieczniki sprawdzili na samym początku, podobno ok., a usterka jest w samym module sterującym. Jest opcja żeby zamówić używkę, serwis wysyła to do "czyszczenia" kodu zapłonu (?) i po zaprogramowaniu do mojego auta montuje ponownie. Problem w tym, że z tym kodem części niczego nigdzie nie znajduję.  

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, NoAh napisał:

Patrzyłem trochę na allego i są tam przekładnie za pare stów.

Tak, też patrzyłem...Każda niestety ma inny kod i obawiam sie, że może być jednak problem z tymi częściami. Gość w warsztacie także miałby jakieś używki z Megane III, ale otwarcie powiedział, że nie gwarantuje że zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AbramK napisał:

x

Dobry elektryk, elektronik naprawi Twoje wspomaganie w cenie nie przekraczającej 10% wartości nowej dając dodatkowo gwarancję. Myślę, że warto to rozważyć.

Najprawdopodobniej w układzie wysokoprądowym coś się upaliło ( wtyczka dwupinowa). Sprawdzanie układu nie jest skomplikowane. Nie wiemy skąd jesteś, ale w ostateczności zawsze są Kaczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna kierownicza z elektroniką bierze udział w odpalaniu silnika, nie wystarczy przełożyć innej używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady i komentarze. Dziś mam otrzymać informację w sprawie możliwości kupna nowego zamiennika kolumny (znalezionego na podst. nr VIN). Co do Electric Cars problemem jest dla mnie sama wysyłka plus czas oczekiwania. W dodatku obawiam się, czy część już naprawiana po krótkim czasie znow nie ulegnie awarii, a wtedy powtórka z rozrywki...

Edytowane przez AbramK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę, że te części praktycznie nie ulegają uszkodzeniu. 

Koszt nowej ok 4000zl.

Jakbym nawet zapłacił 500 za naprawę, plus montaż/demontaż drugie 500 i 3 dni jazdy taksówką/wypożyczonym autem to i tak jesteś na luzie 2 tysiące do przodu. Weź pod uwagę, że nową kolumnę też trzeba zamontować, przyuczyć itp i może w 5 tys zł się zmieścisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!