Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pasy Gt Performance?


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.  Szybkie pytanie 

Widzieliście takie coś kiedyś? Czy to z fabryki czy czyjeś fanaberie?

Pasy są wypalone w lakierze. Jakby grawer. Chropowate pod palcem.

Ciągną się od połowy dachu z takim samym początkiem jak na masce.

renault-megane-iii-2008-lpg-110-doinwestowane-nisko-499152098.thumb.jpg.9d0f9a79c061cbda885f0c983725f663.jpg

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) i myślisz, że jak kiedyś nikt nie potrafił tego wyjaśnić to dziś będzie umiał?

Ja uważam, że to jest "dorobione". Komuś się podobało i sobie takie coś zorganizował.

Na 99% nie fabryka. Robiłeś śledztwo w ASO? Przesłałeś zdjęcie do Renault z zapytaniem? To chyba jedyny sposób żeby mieć pewność czy fabryka oferowała takie cuda ale wątpię. Jakby oferowała to byłoby więcej takich aut (to się może podobać - mi się nawet podoba), a tak to Twoje jest wyjątkowe.

 

Jak gruby masz lakier na masce i dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gruby jest lakier ale jak przypuszczam to im grubszy tym większa szansa, że po dzwonie? Bo Renówki mają cienką warstwę. Wątpię, że istnieje taki warsztat który zrobi to "na aucie". Widać, że robione jest to maszynowo laserem, lakier na całym aucie jest identyczny jeśli chodzi o odcień. Lakier ma specyficzną charakterystykę, pod słońce jest czekoladowo siny, w pochmurny dzień czekoladowo czarny. Piękny, dużo ładniejszy jak czarny. A pasy są zrobione z takim " smakiem" w dodatku nie pierwsze lepsze tylko w stylizacji GT. I nie są jakieś super widoczne. Po prostu są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z ciekawości pomierzył ten lakier. To może być jak z tą szybą, ktoś pomalował bo tak mu się podobało. Takich rzeczy się nie robi po dzwonie i nie jest to na pewno budżetowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pasy były do kupienia w katalogu akcesoriów. Ale one były szare. U ciebie wygląda to trochę bardziej tak jakby pasy były. Ktoś stwierdził że już się mu nie podobają i próbował odkleić. Niestety klej wszedł w reakcje z klarem. 

 

Ale to tylko moje gdybanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam mniej więcej potwierdzenie, że wyszło to z fabryki. Tylko teraz tak, gdy zedrze  się i zostaje taki ślad to blacha powinna rdzewieć co nie? Po myciu robią się fajne czarne, a  jak wyschnął to robią się szare matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie blacha, tylko amelinium :) W MII miałem odprysk do gołej "blachy" na masce. Nic się z nim nie działo.

P.s. po głębszych poszukiwaniach faktycznie było coś takiego. W katalogu jaki znalazłem jest ale nie dla Megane. Dziwne, że taka dekoracja nie cieszyła się popularnością. Jest nawet fajna.

tartozekkatalogus.pdf

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że masz od połowy dachu. Na zdjęciach kończy Ci się na masce. Na wizualizacjach jest na całym dachu i trochę na grillu od Twingo. Może ktoś sobie zażyczył żeby patent z Twingo zrobili mu w Megane no ale że buda dłuższa to jest jak jest (też fajnie). W końcu "klient płaci, klient wymaga". Szkoda tylko, że to raczej jak kolega pisał ślady po zdarciu folii, a nie ta folia.

image.thumb.png.5f18844412dd596e0c2f33821f4d7f94.png

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i po zdjęciu folii co nie zmienia faktu, że wygląda duzo lepiej i jest niezniszczalne  :)

Folia nie jest na lata, w dodatku jak ktoś katuje auto na myjni automatycznej to pozdrawiam. Chociaż ciśnienie z myjni "bezdotykowej" też potrafi szkód narobić. Pasy wyglądają profesjonalnie i powiem szczerze, że ludzie się oglądają na ulicy a szczególnie inni użytkownicy Meganek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!