Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów Megane2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem Megane2 grandtour 1,6 16v 83kw 2004r. Moje auto jest świeżo po wymianie skrzyni biegów. Mechanik kupił używana na szrocie. Zauważyłem jednak ze samochód na 5 biegu bardzo stracił na mocy. Nie ma jak wyprzedzać przy130km/h mam 3000 obrotów. Jest ciszej w środku przy tej prędkości ale czy nie cierpi na tym silnik lub sprzęgło. Mam wrażenie jakby ta skrzynia biegów była od jakiejś silniejszej jednostki. Bieg4i5wydaje sie jakby dłuższy niż w poprzedniej skrzyni. Wiem napewno że został przekładany wybierak bo nie pasował z nowej używanej skrzyni. Przy 130km/h jest 3 000 obrotów więc cieszyć się czy powód do zmartwień 

IMG_20190302_190024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś skrzynię JH3 - 142 z przekładnią główną 15:61 i powinna być wymieniona na taką samą. Jeżeli mechanik założył dla przykładu JH3 - 106 z przekładnią główną 14:63 to  masz różnicę przełożeń około 10%. Zapytaj jaką skrzynię zamontował, chodzi o ten trzycyfrowy wyznacznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się moja to jh3 142, jutro jadę do niego z reklamacją, wymieniane miałem przy okazji sprzęgło i słyszę że łożysko oporowe delikatnie halasuje po wciśnięciu sprzęgła ustaje, czy to też może być wina złego doboru skrzyni czy samego montażu sprzęgła 

Aniewa jak myślisz czy mogę jeździć z tą skrzynia bez żadnych obaw o silnik czy jednak kategorycznie musi być jh3142

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Roco123 napisał:

łożysko oporowe delikatnie halasuje po wciśnięciu sprzęgła ustaje

Normalnie to łożysko pracuje tylko po wciśnięciu sprzęgła, co do skrzyni to lepiej by była założona dedykowana to silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy mechanik przyzna się do winy jutro postaram się z nim skontaktować. Chcę się dowiedzieć jaki symbol ma skrzynia która zamontował. Biegi są jakby dłuższe a na 5 biegu wyprzedzić to tragedia auto niereaguje wogóle na gaz.Podejrzewam że to skrzynia od diesla. 

Mechanik przyznał się, że nie sprawdzał symbolu skrzyni tylko uwierzył w to że pracownik szrotu zapewniał że będzie pasowała. Przynsjmniej potwierdził że auto nie jeździ na tej skrzyni dobrze. W sobotę jadę po skrzynie a ta robi wypad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!