Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Delikatne odgłosy stukania z przodu, jak się upewnić czy to łącznik


Rekomendowane odpowiedzi

@turfel

Jak się sprawuje ten stworzeń TRW, ile na nim już przejechales? 

Sprawdzałem jeszcze raz dokładniej tuleje i wydaja sięok, więc raczej skłaniam się do wymiany samego sworznia. Mam na miejscu TRW 71zl i gdzieś czytałem że dobry jest Lemforder mam za 87 różnica w cenie w sumie żadna. W tych nowych oryginalnych wahaczach z tego co widziałem jest chyba sworzeń TRW.

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja miałem końcówkę i sworzeń TRW. Od wymiany zrobiłem może z 500km z tego względu, że jeżdżę mało. Ale oryginał bardzo szybko się poddał, bo mam 90kkm przebiegu Jak masz niedużą różnice w cenie to bierz Lemfordera.

W drugim aucie wymieniałem sworzeń fabryczny LMI przy przebiegu 230kkm. Ale też od wymiany na razie zrobiłem z 20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2019 o 08:58, turfel napisał:

wybijasz sworzeń ze zwrotnicy, potem szlifierką odcinasz śruby od dołu wahacza i zakładasz nowy.

tak się zastanawiam jeszcze jaki patent jest lepszy odcinanie szlifierka gdzie pewnie nie da się odciąć nie "szlifnąć" wahacza, przez to zetrze sie trochę farba i będzie narażona na korozje, czy lepiej rozwiercać, choć tez czytałem że przy rozwiercaniu należy uważać żeby nie rozwiercić też otworów bo wtedy śruby będą za luźne, ale chyba większość z tego co mi się wydaje ucina nity...

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ciekawostki :)

zamówiłem dzisiaj sworzeń TRW JBJ810 za 68zl i Lemforder 3501801 za 87zl i jakie było moje zdziwienie jak w opakowaniu Lemfordera był ten sam sworzeń TRW :)

 

@turfel 

Dawałeś jakieś dodatkowe nakrętki kontrujące? 

 

Posmarować gwinty jakimś klejem albo smarem miedzianym czy na sucho? 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli dobrze, że nie przepłaciłem w tym wypadku za lemfordera :D

Wszystko to co było w zestawie starczy, tylko za mocno nie dokręcaj. Bo ja dokręciłem i chyba podczas jazdy pękła śruba. Bo na ustawieniu geometrii juz jednej nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń wymieniony, był duży problem po odcięciu nitów z ich wybiciem ale się udało,jeszcze stukają łączniki ale dopiero po weekendzie będę miał, ale ta wymiana to już pikuś. 

Dzięki za pomoc i rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o lacznikach jakie wygrać i jakoś wszyscy każde krytykują, wziąłbym oryginały mam za 70zl w Krk ale oryginały są bez nakrętek a pasowałoby dać nowe 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pbet napisał:

 

@pbet

Widziałem gdzieś twój wątek ale teraz na tel nie mogę znaleźć, na jakie wymieniles, jak się sprawują? 

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gophfer napisał:

@pbet

Widziałem gdzieś twój wątek ale teraz na tel nie mogę znaleźć, na jakie wymieniles, jak się sprawują? 

Właśnie nie pamiętam było febi lub sasic ale to będzie lipa bo coś gdzieś puka myślę że to to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!