Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Parownaie szyb i dźwięki z drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że sprawa może być przydatna dla kolegów założyłem nowy wątek co by nie uciekło:

 

W temacie dźwięków, dzisiaj znowu poprawiałem fabrykę. Jadąc wczoraj do domu nawiewy ustawiły mi się prawie na maxa i wtedy usłyszałem jakby świst , skrzeczenie, bardzo wyraźne dochodzące z drzwi kierowcy lub nawiewów, siedząc z tyłu dźwięk również pojawiał się  z drzwi tylnych pasażera. Dzisiaj rozwaliłem temat.. Zmniejszenie nawiewu do minimum likwiduje dźwięki, włączenie wewnętrznego obiegu również likwiduje dźwięki, otworzenie szyby też likwiduje hałas.   Diagnoza - niewiarygodna - rosnące ciśnienie w kabinie - powietrze nie mając ujścia przedostaje się przez uszczelki szyby i świszcze (nawet skrzeczy). Pomysł - sprawdzić odpowietrzenie kabiny, które w III było za nadkolem z prawej strony bagażnika i tutaj w IV też tak jest.. Zdjąłem zaślepkę ręka włożona i uwaga - pokaleczona bo tam kupę ostrych blach. BINGO - luźno wrzucony kawałek filcu niby pożal się boże dopasowanego inaczej - po francusku, wygłuszenia zatkał wylot (plastikowa kratka) przesunąłem wyżej dźwięki zniknęły. Oczywiście dostęp marny kiepski więc trzeba będzie to na spokojnie przymocować. Efektem takiego zatkania jest również parowanie szyb.... Wychodzi jakość montażu jak to w RENO.. Szkoda bo to fajne auta ale te "Turasy" montujące to koszmar....

Edytowane przez artur-wiater
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to inny sposób. W miejsce gdzie wchodzi szyba w ramach drzwi wkładam cienko wężyk albo uszczelkę co powoduje, że szyby nie dosuwają się do końca, są opuszczone max 2mm. Daje to efekt tez taki, ze przy prędkościach powyżej 100km/h nie słychać szumu z uszczelek okien przy parapecie. Jak zamkniesz szybę na maksa i będziesz obserwować parapet to przy jej domknięciu szyba aż wypycha parapet do góry i uszczelka nie przylega do szyby. Nie domknięcke szyby do końca niweluje ten efekt i problem z głowy. 

Myślę, że komuś pomogłem :)

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło gwizdać jak włączałem dmuchawę na najwyższe biegi. Zaraz sobie przypomniałem o tym temacie i rzeczywiście miałem zatkany wylot przez te maty (dodam,  że kratki są po obu stronach bagażnika!!!,  przynajmniej w wersji kombi). Na razie wyciągnąłem te maty, bo nie mam pomysłu jako je ułożyć,  a podczas jazdy nie ma żadnej różnicy w hałasie.

20190410_151231.jpg

20190410_154149.jpg

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (kombi 2018) kratka jest tylko z prawej strony...

To znaczy dokładnie rzecz ujmując odpowietrzająca jest prawa zatkana lewa nic nie zmienia...

Rożnica w hałasie będzie podczas deszczu...

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia,  które zamieściłem są zrobione z lewej strony.  Mam kombi z października 2018... Czyżby robili różne wersje?

W ogóle zaczyna mnie już irytować to poprawianie fabryki na każdym kroku. Chociaż na pocieszenie w oplach też tak miałem,  szczególnie w insigni.

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej Panowie, odkopię trochę temat. 
Sprawdziłem z prawej strony, nie mam tej kratki, jutro zerknę na lewą. 
EDIT: Wyjąłem filcowe wygłuszenia, znaleźć odpowietrzenia kabiny nie mogę (hatchback). 
Za to znalazłem tam taki niby szlam, co mnie mocno zdziwiło :O 

Ale męczy mnie inny problem. 
Parowanie szyb, ale tylko w czasie deszczu i uwaga- tylko w czasie postoju...
W sensie, może walić żabami, nic się nie dzieje- stanę na światłach, myk zaparowane w 10 sekund tak, że nic nie widać. 
Włączanie odparowania nic nie daje, zaczyna ustępować dopiero jak przekroczę 20km/h...
Ktoś miał takie cuda? 
Inna sprawa, że klima coś nie domaga, a jedyny moment kiedy dobrze chłodzi to jak dam odparowywanie :| 
Pojumane są te renówki, usuwasz jeden problem, zaraz masz drugi :D

 

Uprzedzając pytania, wszystkie filtry nowe, kabinówka z węglem. W samochodzie sucho, nigdzie wilgoci nie trzyma (a przynajmniej nigdzie jej nie wyczuję, bo zdjąłem wszystko i szukałem wody, nie ma nic)

Edytowane przez marekzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!