Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja problem z aktualizacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem świeżo po zakupie meganki i nie mam karty sd w nawigacji, przeczytałem co nieco na ten temat i podobno wystarczy wsadzić kartę SD i nawigacja sama utworzy folder Loopdir z plikiem. Zakupiłem kartę SD 16gb i włożyłem w miejsce czytnika, plik oczywiście się nie zgrał, cokolwiek kliknę wyskakuje komunikat brak karty SD i taki sam cały czas jest na głównym ekranie, a dodatkowo jak kliknę przycisk jakikolwiek do obsługi nawigacji wyskakuje dodatkowo w prawym górnym rogu ekranu "brak karty sd". Mam pytanie do forumowiczów co mogło pójść nie tak?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie języka w menu radia i zegarów mam normalnie ustawiony język polski, natomiast na nawigacji wyskakują niemieckie komunikaty i , jeżeli będę miał mapy to będę musiał dodatkowo wgrać spolszczenie czy jest możliwość zmiany języka poprzez menu na choćby angielski?

 

W załączniku dodaję zdjęcie jaki komunikat pojawia mi się przy każdym uruchomieniu radia.

komnk.jpg

Edytowane przez Ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Carminat TomTom więc karty oryginalnej nie trzeba sprawdz np z inną karta o poj 8GB jak kupisz mapę to język zmienisz bez problemu i z formatem FAT jak pisze kolega Qbak

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Qbak napisał:

Przecież to nie R-Link jest tylko TomTom.

Język zmieniasz z poziomu ustawień nawigacji.

A karta była sformatowana na FAT? Musi zadziałać, może coś na złączu nie stykało.

Racja. Miałem słabe podświetlenie w tablecie i nie widziałem karty na zdjęciu. Sugerowałem się chromowanym paskiem u góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ojca w Scenicu problem był ze stykami, karta która przez kilka lat działała, po wyjęciu i ponownym włożeniu nie była widziana. Na szczęście miałem do dyspozycji kilka innych adapterów i kart. Była zabawa z przekładaniem kart między laptopem i samochodem z użyciem różnych adapterów. Co zabawne, nie każda para adapter+karta, gdy działa w samochodzie, nie koniecznie działała w laptopie i na odwrót. Ale w końcu się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sformatowałem dwie karty programem, ograniczając jej rozmiar do 2,6gb i we wszystkich formatach tj. fat, fat32, exfat i dalej bez skutku, folder Loopdir się nie utworzył.

Można kupić oryginalną kartę na allegro pomijając ten krok?

 

Dodam, że karta jest widziana przez system, ponieważ po każdorazowym włożeniu pojawia się "klepsydra"

Edytowane przez Ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz R-Link-a to nie pomogę.

 

Fabryczne karty do TT Live mają 4GB. W sklepie TT można było jakiś czas temu kupić karty 4 i 8 GB.

 

Mapa Europy ledwo się mieści na kartę 4GB.

 

Sformatuj całą zgodnie z opisem na forum i spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!