Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki - aktywacja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopiero po kilku miesiącach od zakupu zorientowaliśmy się, że nie ma w naszej Megance automatycznych wycieraczek. Jest czujnik światła (ten który włącza światła po zmroku) więc myśleliśmy, że są z automatu automatyczne wycieraczki.

Wczoraj podłączyłem się programem PyClip 180 i opcja ta jest pokazywana jako "BEZ". Nie wiem czy automatyczne wycieraczki były na wyposażeniu samochodu bo po rozkodowaniu VIN nie ma takiej pozycji. Podobnie jak czujnika światła. Wycieraczki na pierwszym biegu działają z opcją czasową regulowaną przez pierścień z kropkami i działają tak, jak powinny. Błędów z nimi związanych nie ma.

DSC_0589.thumb.JPG.a0225b04e05b207598a84469f31f2bef.JPG

 

Rozebrałem osłonę lusterka fotochrom i sam czujnik jest. Czy czujnik o numerze 8200103845 to tylko czujnik światła czy też czujnik światła i deszczu? Na allegro są czujniki o takim symbolu i drugie o symbolu 8200396304 i jedne i drugie opisywane jako czujnik deszcz u światła.

Pytanie czy mój czujnik jest czujnikiem także deszcz i czy można jakoś aktywować automatyczne wycieraczki? Wiem, że dezaktywować je można, bo jest taki film na Youtube ale Clipem, User @aniewa wspominał, ze dezaktywował je przy użyciu ddt4all. Czy można zrobić to w drugą stronę? Czy wymagana jest jakaś dodatkowa przeróbka. Ze schematów nie widzę niczego takiego. Opcji aktywacji lub dezaktywacji automatycznych wycieraczek w PyClip nie znalazłem.

DSC_0586.JPG

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie zawsze występują dwa czujniki - zmierzchu i opadów. Aktywować lub dezaktywować można każdy z osobna. Ja to robiłem programem Maxiecu. Nie pamiętam czy ddt4all można to robić w MII, w SC III można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałeś oryginalnego programu i interface? Czy może wiesz gdzie szukać takie opcji w Ddt4all lub DDT2000 dla Megane II ph I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Swoją drogą, obejrzałem ten film:

 

 

 

 

z wyłączania Clipem czujnika deszczu i światła ale wygląda na to, że nie da się tego wyłączyć/włączyć osobno. Pozycja w Clipie jest tylko jedna.

Edytowane przez jdmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programem Maxiecu wyłączałem tylko sam czujnik opadów, czujnik zmierzchu działał. Później wyłączyłem czujnik zmierzchu i oba systemy nie działały. Po naprawieniu taśmy do czujnika ponownie włączyłem czujnik zmierzchu i działa bez automatycznych wycieraczek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!