Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzęgło - dziwny dźwięk, grzechotanie przy wciskaniu sprzęgła


ROBERTKAT

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy temat na tym forum.

Zacznę od początku.

Pod koniec września 2018 padł mi wysprzęglik - został wymieniony na nowy Valeo. Przy okazji wymieniłem tarczę, docisk oraz dwumasę - ale ze względu na koszty części te zostały zregenerowane (jeśli dobrze pamiętam to w firmie koło Kielc).
Po wymianie tych części działa wszystko ok ale przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła przy zmianie biegów podczas jazdy występuje takie grzechotanie w okolicy lub pod pedałem sprzęgła. Drgania są również minimalnie odczuwalne na pedale sprzęgła w czasie dodawania gazu. Jest to bardzo irytujące i odbiera mi radość z jazdy tym samochodem, a jest to mój drugi Scenic II (poprzedni 2.0 136KM - niestety skasowany, i w nim nie działo się dosłownie nic, stąd decyzja o kolejnym Scenicu).

Dzisiaj dodatkowo zauważyłem, że jak dotknę pedał sprzęgła i "wcisnę" go na dosłownie 5 mm (może max 10 mm) i dodaję delikatnie gaz to czuć drgania w pedale sprzęgła ale takie dość mocne i zwiększają się wprost proporcjonalnie do obrotów. Zauważyłem również, że czasami (pojawiło się to chyba dzisiaj) słychać dość głośne grzechotanie na zewnątrz z lewej strony samochodu. Zmienia się ono również w zależności od obrotów ale nie występuje cały czas. Po prostu czasami się pojawia.

Dodam jeszcze, że wymieniłem poduszkę olejową silnika (lewą) oraz tą tylną.
Drodzy forumowicze proszę Was o pomoc ponieważ oszaleję z tym samochodem, a naprawdę nie chciałbym go sprzedawać.
Może jest ktoś ze śląska, kto sprawdziłby to na miejscu i mógłby mi pomóc.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!