Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto długo odpala


Wojtek.AK6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Auto długo odpala - jak w załączonym pliku. Głównie jak auto jest zimne, jak jest zagrzane jest lepiej ale jak wczoraj paliłem na zagrzanym silniku to nie było już różnicy.

Auto ma 106 kkm przebiegu i od 32 kkm ma gaz STAG ( ostatni sewwis na 96 kkm ).

W celu rozwiązania problemu (piszę po kolei jak były wykonywane czynności):

- zrobiłem taki test: odpiłem akumulator na 3h potem zrobiłem 20-30 km tylko na benzynie co trwało pewnie z 2 tyg bo auto jeździ na krótkich dystansach, 

- mechanik podpiął się pod komputer wszystko ok, brak błędów, temperatura płynu chłodniczego na zimnym i zagrzanym silniku OK,

- wymieniono świece (stare miały już 60 kkm) oraz wyczyszczono przepustnicę (była brudna ale mechanik powiedział że nie najgorsza),

- wymieniono wszystkie cewki zapłonowe na nowe (2 były oblepione olejem, 1 była całkowicie wylana że aż świeca była cała brudna od oleju),

- sprawdziłem pompkę paliwa tzn podniosłem siedzenie z tyłu i przyłożyłem ucho, jak się włoży kartę do stacyjki to pompka pod pompuje i się wyłącza.  Jak auto jest odpalone to czy na lpg czy na benzynie pompka pracuje tzn lekko sobie szumi,

- odpaliłem auto na gazie i też długo pali nawet dłużej.

 

Wszystkie te czynności nic nie dały jest jak było.

Po za wymienionym problemem nie ma żadnych innych.

 

Mechanik mówi że trzeba przepustnicę wymienić.

Co wy na to? Jak to załatwić?

 

Edytowane przez Wojtek.AK6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek.AK6 napisał:

Mechanik mówi że trzeba przepustnicę wymienić.

Co wy na to? Jak to załatwić?

 

 

Jeśli mi podasz jaki jest kąt przesunięcia zapłonu na gorącym silniku (benzyna) i na wolnych obrotach, oraz jego dryf, to poznamy przypuszczalną przyczynę ciężkiego rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojtek.AK6 napisał:

- wymieniono świece (stare miały już 60 kkm) oraz wyczyszczono przepustnicę

1/ Przy jeździe na gazie proponuje wymianę świec co 30 kkm oraz zmniejszenie odstępu elektrod na 0,7 mm,

2/ Wyczyszczono przepustnicę, a czy wymieniono oringi?

2 godziny temu, Wojtek.AK6 napisał:

- mechanik podpiął się pod komputer ; 

    -  wszystko ok, brak błędów,

    - temperatura płynu chłodniczego na zimnym i zagrzanym silniku OK,

3/Proponuje wymianę czujnika położenia wału na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringów nie wymieniono.

Czujnik położenia wału jest na 99% oryginalny (auto kupiłem z przebiegiem 74 tyś i mam faktury z napraw od pierwszego właściciela, czujnika położenia wału nie wymieniano).

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lukasz243243 napisał:

wyczyszczenie czujnika położenia wału oraz wałka rozrządu. 

Widać to po dryfie kąta przesunięcia zapłonu przy sprawnym układzie zapłonowym, który to również można sprawdzić oscyloskopem. Synchronizatorem jest wtedy czujnik wału.

To wszystko to już wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wymieniłem:

- oring przy przepustnicy i nic,

- czujnik wału korbowego i nic,

 

Pojawiła się nowa wada. Auto w czasie jazdy nie wchodzi na obroty dławi go pod gazem jest pusto a potem znowu jest moc i tak cały czas. Tak przy 3 tys obr już się robią dziury w mocy. To wszystko dzieje się tylko na benzynie nie na LPG. 

Zrobiliśmy test. Wypieliśmy wężyk paliwowy pod maska z listwy i podstawiliśmy słoik. Włożyliśmy kartę i pompa kręci słychać ale do słoika nic się nie nalało. Dopiero jak się naciśnie START to zaczęło się lać do słoika (nie było żadnego dużego ciśnienia - tak swobodnie).

 

Zrobiłem jeszcze test odpalania na LPG w trybie awaryjnym i odpala dobrze. Na benzynie już nie zawsze odpala, wcześniej kręcił długo ale odpalał.

 

Co wy na to? Pompa paliwa padła?

 

Ch6yba takie coś będę musiał kupić :D

https://sklepmotonet.eu/partscatalogue/0-580-200-025-bosch-zespol-zasilajacy,11-0~1580~1200~1025-0030-01382--BOS0580200025.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!