Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zdjąć osłonę pod zderzakiem, żeby dostać się do spustu chłodnicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zamiar wymienić płyn chłodniczy, ale za nic nie mogę ściągnąć osłony pod zderzakiem, żeby dostać się do kranu. Wykręciłem śruby, wysunąłem jakieś zaczepy, których było bodajże 6 sztuk, ale wszystko nadal się trzyma. Znalazłem jeszcze, że osłona jest przyczepiona na stałe z błotnikiem jakimś bolcem, który trzeba oderwać i już się tego tak samo nie połączy... To jest jakaś masakra. 

Edytowane przez Bikfqpf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio wymieniałem płyn - tą osłonę jeszcze jakoś zdemontowałem (trzeba roznitować ją przy zderzaku po obu stronach jak słusznie zauważyłeś) ale potem nie udało mi się jej założyć i tak musiałem ściągać zderzak. Dosyć łatwo się go ściąga. W serwisówce Renault podaje że przy wymianie płynu przez ten kranik trzeba ściągać zderzak.

Edytowane przez tex00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można się dostać do spustu chłodnicy po odkręceniu koła i  lewego nadkola. Nie widać, co prawda samego spustu ale da się wyczuć ręką zawór spustowy, jak i sam odpływ, na który można założyć wężyk, którym zleci płyn do przygotowanego pojemnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Te nitowanie łączące błotnik z osłoną trzeba chyba spisać na straty, u mnie były jeszcze dwa nity po środku osłony. Zastąpiłem wszystkie wkrętami. Przy zdejmowaniu osłony mocno trzymają zaczepy, które haczą się w przeciwnych kierunkach, trzeba je docisnąć w gniazdach i wtedy łatwo zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane III

-odkręcamy 3 przednie śruby mocujące osłonę silnika

-odkręcamy 4 śruby mocujące dolną osłonę zderzaka

-i najgorsze, odkręcamy koła, ściągamy nadkola i usuwamy mocowanie zderzaka z osłoną.

Ogólnie ja się przy tum załamałem XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po usunięciu tych bocznych nitów, łączących osłonę ze zderzakiem okazało się, że otwory są już zdewastowane, nie do użytku.

Przy ponownym montażu osłony nawierciłem obok nowe i połaczyłem plastikowymi kołkami rozporowymi, takimi jak te mocujące nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 19.12.2021 o 11:36, MRbociek napisał(a):

Chciałbym dopytać czy żeby zdemontować przedni zderzak razem z osłoną zderzaka to wystarczy odkręcić tylko te 3 śruby(kolor niebieski )od spodu które łączą osłonę silnika z osłoną zderzaka czy trzeba jeszcze dodatkowo odkręcać te 4 śruby(po dwie po bokach-kolor czerwonyIMG_20240110_002103.thumb.jpg.565c377557396dba16a7a29b296eb308.jpg)???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!