Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Delikatne szarpania silnikiem


Michal860111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem a mianowicie podczas jazdy i przyspieszania w granicach od 1.5 do 2 tys obrotów czuć delikatne szarpania silnikiem. Żadnych błędów nie ma ani komunikatów nie wiem w czym problem nie mam pomysłów o co może chodzić. Proszę o pomoc podpowiedź w czym może być problem i jak go zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michal860111 napisał:

Proszę o pomoc podpowiedź w czym może być problem i jak go zdiagnozować.

Prosząc o pomoc,  warto zakończyć poprzedni temat ; Skontroluj układ wtrysku paliwa ,

   - co było powodem błędu?

   - dlaczego przy przebiegu około 130.000 km były wymieniane wtryskiwacze, które należą do udanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem błędu był stopień rozrzedzenia oleju ponad 10% po skasowania inspekcji jest w granicach 0,2 do 0,5 i błąd się nie pojawia. Wtryskiwaczy wymienione bo auto nie równo pracowało zwłaszcza na zimnym silniku trzeslo na wolnych obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal860111 Mam mniej więcej to samo, brak błędów. Jednak silnik poszukuje w granicy 2-2,5 tyś obrotów. Przerobiłem mase materiału i problemów ludzi na forum, w necie. 

Na pierwszy ogień poszedł map sensor i czujnik STOP, te dwie rzeczy mogą dawać jakieś spięcia bądź działać wadliwie. Stop nic nie dał, a map sensor delikatnie poprawił kulturę pracy silnika.

Następne dwie rzeczy to egr, czekam za dniem wolnym do wymiany, oraz jak już wrócę do Polski- potencjometr pedału gazu. Egr lubi się zacinać a nawet jak jest czysty nie znaczy, że pracuje dobrze. Nie mi się też wtedy dawać błędu bo elektryka jest ok a mechanika zaworu siadła. A potencjometr, czyli pedał gazu- styki podobno lubią się wypalać czy zachodzić miedzią co powoduje przerywanie/szarpanie właśnie w okolicach 2 tyś obrotów. 

Gdzieś na końcu internetu wyczytałem, że czujnik ciśnienia klimatyzacji jak wadliwy daje spięcie. Kosztował chyba 30zl wiec co mi tam.

Wtryski już miałem wymienione na nowe, tak samo czujnik ciśnienia spalin- silnik mi przez niego kotłował i pracował na 3 gary.

Ogólnie jak uzbroisz się w odrobinę cierpliwości to napiszę Ci czy coś pomogło i co przede wszystkim. Żebyś sam nie musiał wydawać nie wiadomo ile cebulionów 

Edytowane przez BillyGugu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad tym map sensorem będę miał możliwość to go podmienie z innego auta aby doradzić a co do potencjometru to być może jest w tym jakiś sens. Daj znać jak coś   ogarniesz dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.06.2019 o 08:22, Michal860111 napisał:

co do potencjometru to być może jest w tym jakiś sens

@Michal860111 trochę mi się zeszło ale po kolei, dla potomnych:

Wymieniony został egr oraz przepływomierz. Praca silnika uległa poprawie, nieznacznie ale jednak. Przerywania silnika nie ustąpiły. Dzisiaj wymieniłem ostatnią rzecz jaką była na liście- potencjometr pedału gazu. To było to, przejechałem autostradą kawałek drogi z prędkością 125km/h co na 6 biegu odpowiada obrotom na poziomie 2500. Sprawdziłem także zakres od 2000-3000 za każdym razem ustawiając w tej samej pozycji pedał gazu. Żadnego szarpania czy przerywania silnika.

W czwartek jadę do Polski i upewnię się na 110% ale na chwilę obecną jestem zdania, że powodem zmartwień był właśnie ten pedał gazu. 

@aniewa wydaje mi się, ze przeszukując odmęty internetu przez wiele dni trafiłem na twoją bardzo starą forumową sugestię na temat potencjometru. Może zainteresuje Cię to :) Boguś niech w dzieciach wynagrodzi, co by dużo i wszystkie twoje :p

Edytowane przez BillyGugu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!