Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Polerowanie szyb - tlenek ceru, a może jakiś inny sposób?


Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym numerze tygodnika "Motor" jest artykuł nt. polerowania szyb tlenkiem ceru. Ogólnie wychodzi na to, że ta metoda nie jest taka zła. Większość rys znika bez problemu, natomiast te głębsze są skutecznie maskowane przez co nie rzucają się tak w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i rysy znikają, ale szyba jest zdeformowana a co z a tym idzie może inaczej odbijać światło.

Przerabiałem temat jakiś czas temu i facet który się tym zajmuje powiedział że małe (powierzchowne) ryski można, ale takich głębokich mi nie usunie.

Nie ze względu że nie można ale właśnie na zmianę polaryzacji czy coś takiego.

Na te artykuły w prasie motoryzacyjnej radzę uważać gdyż często są one sponsorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lionel2000 napisał:

Może i rysy znikają, ale szyba jest zdeformowana a co z a tym idzie może inaczej odbijać światło.

Owszem, jeśli będziesz długo polerował jedno miejsce to może powstać "efekt soczewki". Jeśli będziesz polerował równomiernie całą powierzchnię to nie ma prawa nic takiego się wydarzyć.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robione to polerowanie czołowej szyby w Lagunie w 2017 roku. Wyszło bardzo dobrze, ale w 2018 kamień z pod opony zimowej w lecie na autostradzie mi ją rozbił.  Wiąże to że zbiegiem okoliczności.

Robione było polerką u lakiernika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Silverek napisał:

@pbet kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :)

Gorzej jak nie będziesz zadowolony i przyjdzie Ci wymienić wszystkie szyby. Policz sobie ewentualne koszty. Ryzyko wg mnie nie warte ewentualnych zysków bo możliwa strata jest większa.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet jakbyś widział moje rysy to byś zmienił zdanie :) Może i wymiana byłaby bardziej trafnym rozwiązaniem, ale znajdź teraz wszystkie boczne szyby zgodnie z rocznikiem samochodu...

 

@jabrze u mnie czołowa ma sporo mikro rysek, ale akurat one mi nie przeszkadzają. Nie rzucają się tak w oczy. Mnie bardziej interesuje spolerowanie bocznych szyb bo tam jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołową miałem jak sito w kropki. Te odbicia od kamieni zginęły. Były dwie głębsze rysy, które pozostały mało widoczne. Robił to może z godzinę na końcu zamiast tlenku ceru polerował innym krążkiem na Cifie. Po tym musiała być myjnia.

Zakładam, że boczne szyby można zrobić bardzo szybko tylko odpowiedni krążek również z twardością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!