Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Polerowanie szyb - tlenek ceru, a może jakiś inny sposób?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czym poprzedni właściciel mojego samochodu skrobał szyby, ale praktycznie na każdej z nich występuje sporo płytkich rys, a także kilka głębszych. Najbardziej porysowane są przednie szyby boczne. Ze względu na mój pedantyczny charakter postanowiłem coś z tym zrobić. Sporo czytałem o polerowaniu szyb tlenkiem ceru. Czy ktoś z Was próbował tej metody? Czy jest ona skuteczna? A może macie inne sprawdzone metody? Chodzi mi wyłącznie o spolerowanie bocznych szyb (z przedniej można łatwo zrobić soczewkę, zresztą ona i tak jest najbardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia).

 

Zapraszam do dyskusji oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w samej Pile i w pobliżu nie ma żadnej firmy, która by oferowała takie usługi. Mam znajomego, który ma firmę detailingową i w sierpniu oddaję do niego auto na korektę lakieru, ale jeśli chodzi o polerowanie szyb to nigdy tego nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Silverek napisał:

Nie wiem czym poprzedni właściciel mojego samochodu skrobał szyby, ale praktycznie na każdej z nich występuje sporo płytkich rys, a także kilka głębszych. Najbardziej porysowane są przednie szyby boczne. Ze względu na mój pedantyczny charakter postanowiłem coś z tym zrobić. Sporo czytałem o polerowaniu szyb tlenkiem ceru. Czy ktoś z Was próbował tej metody? Czy jest ona skuteczna? A może macie inne sprawdzone metody? Chodzi mi wyłącznie o spolerowanie bocznych szyb (z przedniej można łatwo zrobić soczewkę, zresztą ona i tak jest najbardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia).

 

Zapraszam do dyskusji oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami :)

mógł niczego nie używać. W wersji ph3 szyba u mnie ma 2-3 ryski długie ale ma dużo delikatnych wgłębień !!! ten samochód to jeden wielki żart. Używam płynu do odmrażania, żadnych szczotek. Nie jeżdżę dużo, głównie miasto. Więc prędkości nie są wielkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z którego roku masz?

w 3 rys jako takich nie mam ale jest dużo "wgłębień" a wiem, że za ciężarówki nie jeździć za blisko szczególnie gdy wyjeżdżają z jakiejś drogi gruntowej. Ale oryginał to oryginał. Jak źle wkleją szybę i nie zauważysz tego bo nie zawsze to widać to będzie wilgoć w aucie. Ubezpieczenie nie chroni od rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o przednią szybę to u mnie tragedii nie ma, chociaż kilka płytkich rysek się znajdzie. Takie są uroki szyby czołowej, jest najbardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Bardziej chodzi mi o doprowadzenie do porządku szyb bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dreq02 napisał:

z którego roku masz?

......Ubezpieczenie nie chroni od rys

Z 2016roku. Jeden wyjazd do Chowracji i rysek full. 

Od rysnnie chroni. Od pęknięcia tak.  A różnie bywa....

Na montaż jest gwarancja. Po wklejeniu trzeba obserwować.  Ale nie mialem w Nordglass problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 15:53, Komarek napisał:

Moja ma sporo rys na przedniej. Zimą nie drapie. Trzeba bedzie wykorzystać ubezpieczeniebma szyby i po sprawie

 

 

Dokladnie. W skodzie mam już 3 szybę i znowu dziura. AXA zleca wymianę w nordglass, szyba oryginał Skoda bo nie ma zamienników akustycznych. Nie wiem jak ubezpieczalnie na tym zarabiają. ;) u mnie jedna wymiana to 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przedniej szyby to tylko wymiana. Natomiast polerowałem szyby w Megane I tlenkiem ceru. Efekt ok (według mnie), jeżeli są głębokie rysy to nic z tym się nie zrobi - staną się mniej widoczne, ale nie znikną całkowicie. Poniżej efekt - niestety jest to czasochłonne zajęcie, tylną szybę polerowałem 2h. Jeżeli nie robimy polerki w jednym miejscu, to nie ma możliwość zrobienia soczewki (polerowanie szyby jest mniej ryzykowne niż lakieru). Jak ktoś ma maszynę to koszt jest śmiesznie niski, około 25-30zł (za tlenek + filcowy pad polerski), a tlenku wystarczy spokojnie na 2 auta.

DSC_2659.JPG

DSC_2661.JPG

DSC_2666.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że takie tematy to moja praca na chleb to powiem tyle: 

Polerowanie szyby ma tylko sens jeśli są to zmatowienia po wycieraczkach lub na prawdę małe rysy. W przypadku dużych i głebokich rys taniej jest po prostu wymienić szybę

 

Jeżeli ktoś kupił nowe auto i zastanawia się jak uchronić swoją szybę przed takimi ekscesami to polecam od razu położyć na nią folię PPF

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arithel dzięki za sugestię. Na chwilę obecną mam namierzonego jednego gościa, który zajmuje się takimi rzeczami. Być może zdecyduję się na jego usługę na przełomie września-października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!