Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wynek

Megane IV phI Chromowane nakładki na grilla

Recommended Posts

Dzień dobry,

rozważam instalację takich nakładek:

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-iv-hb-sd-listwy-nakladki-grilla-7193262322

Bardzo fajnie takie listwy wyglądają, jednak zastanawiam się jak jest z trwałością w tym akurat miejscu - czy to się będzie porządnie trzymać? Bawił się ktoś w takie doklejki? Przyklejanie chromów na boki czy na klapę z tyłu to nie problem, ale jednak grill dostaje i oporem powietrza i deszczem, więc byłoby mi szkoda, jakbym po miesiącu zgubił kawałek.

Pozdrawiam,

Wynek

Nie bardzo rozumiem co chcesz nakładać. Przecież takie nakładki ma Meganka IV normalnie na grillu.

megane.jpg

@MarcinDe też wydawało mi się, że każda MIV ma takie chromy na grillu, ale okazuje się, że jednak nie:

image.thumb.png.8abb944430075494e4378b93b7d7d774.png

Chrom na grillu jest dopiero w wersji Intens.

Aha - mój błąd, czyli te najtańsze wersje nie mają nawet chromu na grillu. To już jest przeginanie pały. Ja chyba muszę sobie taką taniznę obejrzeć - ciekaw jestem jak to w środku wygląda skoro na takich listewkach oszczędzają.

Jeśli te allegro są montowane jak oryginały to nic im się nie powinno stać. Ja tylko poszukałbym tych listewek na aliexpress - bo pewnie te stamtąd są, a cena będzie 50% niższa.

Edytowano przez MarcinDe

O ile dobrze pamiętam, oryginalne listwy ("nakładki") trzymają się na zatrzaskach.

Edytowano przez arcean

No właśnie, a te z allegro są przyklejane... Pewnie po czasie dostanie się tam woda i zaczną odłazić. Czy powierzchnia do której miałyby być przyklejone jest płaska, czy są tam jakieś przetłoczenia? Nigdy się temu nie przyglądałem.

Najlepiej byłoby zamontować oryginalne listwy. Są dostępne na portalach aukcyjnych. Pytanie, czy sam grill czymś się różni w Limited i niżej. Jest szansa, że zaoszczędzono na otworach... ;).

19 godzin temu, MarcinDe napisał:

Aha - mój błąd, czyli te najtańsze wersje nie mają nawet chromu na grillu. To już jest przeginanie pały. Ja chyba muszę sobie taką taniznę obejrzeć - ciekaw jestem jak to w środku wygląda skoro na takich listewkach oszczędzają.

Jeśli te allegro są montowane jak oryginały to nic im się nie powinno stać. Ja tylko poszukałbym tych listewek na aliexpress - bo pewnie te stamtąd są, a cena będzie 50% niższa.

Już tu pisałem kiedyś w temacie porównawczym, że jak kiedyś dostałem zastępczą MIV w bieda wersji z manualną skrzynią to jak wsiadłem do swojego po tygodniu (mam Intens z EDC i wszystkie pakiety oprócz aktywnego tempomatu) to czułem się jakbym wsiadł do klasy D  :4_joy:

Ta, z pewnością masz też inne zawieszenie i silnik :-)

Przecież mówimy o środku, nie? Jak chciałeś zabłysnąć to wystarczy się brokatem posypać ;)

Dnia 17.07.2019 o 11:57, MarcinDe napisał:

No tu się mylisz, bo nie wiem od czego zależą te chromy - kupiłem winter edition, więc nie powiedziałbym, że była to tanizna, jednak chromów na froncie niestety brak, a w środku wygląda jak w widać w załączniku. Dzisiaj poprzyglądam się temu grillowi i porobię zdjęcia, może uda się porównać z bliska z kimś kto ma chromy.

Dzięki za radę z aliexpress, na razie ich co prawda nie znalazłem, ale pewnie masz rację, że to to samo tylko w innej cenie.

IMG_20190712_214647.jpg

@wynek ale nikt nie powiedział, że Twoja wersja jest najbiedniejsza :) Tutaj ma poglądową fotkę jak to wygląda w podstawowej wersji Zen:

image.thumb.png.57e67d79c7a87b8562305eddc7800037.png

@Silverek spokojnie, to nie to że ja się oburzam, po prostu robię sprostowanie, że nie tylko najtańsze wersje pozbawione są chromu, co by na forum nie było błędnych informacji. <ok>

@wynek Winter Edition jest poniżej Intens, stąd brak chromu na froncie. Wnętrze właściwie jest takie samo jak w Limited, z wyłączeniem rozbudowanego tunelu środkowego.