Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prosta benzyna czy prosty diesel?


KLIMA28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jezdze astra h kombi 2006 r z benzynowym silnikiem 1.6 twinport. Szukam czegoś nowszego, jakiegoś bezpiecznego silnika bez żadnych fajerwerków z polskiego salonu żeby znać jakąś historie danego egzemplarza. Codziennie pokonuje 20 km po miescie, 5km w jedną stronę i powrót i tak dwa razy. W weekend jakas dłuższa trasa 50-100 czasem ponad 200 km czyli rocznie koło 10 tys. Na samochód chce przeznaczyć do 25 tys 

 

Przy takich przebiegach naturalnie zwracałem uwagę tylko na benzyny a z racji że szukam jak najprostszego silnika wybór padł na 1.6 od Renault. Zastanawiam się tylko czy odczuje jakąś różnice w jeżdzie w stosunku do mojego Opla? Astra ma 12,7 do setki natomiast Renault 10,8 - skąd bierze się różnica 2 sekund skoro samochody maja identyczne silniki i wagę chyba też bardzo podoba? 

 

Naszla mnie też druga myśl aby kupić prostego diesla 1.5 dci 105 lub 110 km z poslkiego salonu z przebiegiem max do 150 tys. Diesli od nas jest zdecydowanie więcej niż benzyn i myślę że mógłbym coś ciekawego kupić. Chyba wersja 105 KM była nawet bez dpf? Do setki gdzieś 11 czy 12 sekund maja te silniki, zawsze można zrobić jakiegoś chipa i myślę że fajnie by to chodziło. Co sądzicie o miejskiej jeździe w tygodniu dieslem a w weekend jakas lekka trasa? Zda to egzamin przy tym silniku? Jeżeli będzie taka potrzeba to chętnie wezmę autko na autostradę i trochę nim przycisne. 

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel czy benzyna to zawsze dylemat i są zwolennicy jednego i drugiego rozwiązania. 1.6 jest na pewno prostszy ale na rynku wtórnym sporo droższy od diesla 1.5.
Auta po 2011 roku będą miały dpy w Dci (chyba tylko wersja 95KM nie ma), ale dpfy w renówkach sprawdzają się w mieście ( sam po Krakowie 1.9dci  śmigam codziennie).
Jak tylko robisz jeszcze jakieś trasy to nie powinno być problemów z zadbanym egzemplarzem dci tak samo jak z 1.6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomqu86 napisał:

Auta po 2011 roku będą miały dpy w Dci

Dokładnie. Wszystkie mają FAPy.

 

@KLIMA28 jeśli szukasz prostego diesla to na bazie własnych doświadczeń polecam wersję 90KM. Zaletą tego silnika jest fakt, że nie ma dwumasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... diesel na 5 km w 1 stronę / 10 000 km rocznie.... Co jeszcze? A wczesną wiosną / późną jesienią i w zimie serce boli bo płyn chłodniczy nigdy nie złapie właściwej temperatury pracy, o temperaturze oleju nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Panowie wyolbrzymiacie. Osobiście też nie robię jakiś imponujących przebiegów w ciągu tygodnia, a jakoś nigdy nie miałem żadnych problemów z dieslami. Od czasu do czasu zrobi się jakąś trasę i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma roczny przebieg do auta używanego ? Przecież diesel jest tańszy w używce jeżeli chodzi o Megane a do tego mniej pali.
Temperaturę też łapie w miarę szybko bo są od tego grzałki a do tego w Megankach jest dodatkowa elektyczna nagrzewnica do wnętrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na ceny to właśnie używany diesel z polskiego salonu jest tańszy od benzyny, a przede wszystkim jest w czym wybierać, więc byłoby te kilka tys więcej na ewentualny pakiet startowy. Poza tym z tego co widziałem to 1.5 dci nie pala jakoś dużo. jeszcze się zastanowie, zobaczę ile w weekend będzie tej jazdy w trasie i czy da radę autko trochę przegonic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomqu86 napisał:

Temperaturę też łapie w miarę szybko bo są od tego grzałki a do tego w Megankach jest dodatkowa elektyczna nagrzewnica do wnętrza.

A kto tu mówi o temperaturze w środku? Diesel nie łapie temperatury szybko. Poczytaj forum. Mnóstwo ludzi mających diesle nie widzi we wspomnianych przeze mnie okresach dużego (większego) kwadracika na desce. Sam miałem MII 1.5 101KM i wiem co piszę. Na krótkich odcinkach nie ma opcji żeby diesel odpowiednio się rozgrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie mi chodziło że jak się znajdzie zadbane dci to też można je wziąć pod uwagę.
Też chciałem kupić 1.4Tce jakiś czas temu (bo lubię silniki benzynowe) ale cenowo wychodziło sporo drożej, wziąłem 1.9 i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat mam do czynienia z silnikami diesla (głównie służbowo choć jednego miałem prywatnie) oraz benzynami. Wiem co piszę.

Diesle są tańsze bo jest ich więcej (głównie pofirmówki). Benzyna, szczególnie 1.6 z uwagi na wymarły gatunek trzyma wartość i jest mocno poszukiwana. Nie bez powodu.

Na miejscu autora przemyślałbym 1.6 + LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dbają należycie o swoje auto? Jeżdżą z na pół padniętym termostatem, albo z innymi bolączkami? Prawda jest taka, że jak dbasz to tak masz. Ja osobiście na swój egzemplarz z silnikiem 90KM nie narzekam i taki mogę polecić z czystym sumieniem każdemu, kto bierze pod uwagę zakup Meganki w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!