Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja i wgranie map


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się poradzić odnośnie nawigacji. Mam nawigację Tom Tom live

Mam mapy na Niemcy, Austrię, Szwajcarie które wymagają aktualizacji i dodatkowo chcę mieć mapy polskie. 

Byłem u speca od tego typu spraw i powiedział że za wgranie map na całą Europę 330 zł. 

W Renault powiedział Pan, że trzeba samemu ściągnąć sobie program ze strony Renault i wgrać na kartę. 

Dodam że nie posiadam komputera, tylko smartfona- czyli chyba lipa. 

Z forum dowiedziałem się, że można kupić aktualizacjie np. na Allegro. 

Ale na tym się kompletnie nie znam, i do tego wychodzą różne komplikacje. 

Więc co? Można zaufać gościowi z serwisu jakich pełno, że wgra mapy na całą Europę, i będzie już dobrze wszystko działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kup sobie mapy na stronie TomToma, teraz sa jakieś zniżki 20 czy 30% (znajdziesz to w innym poscie na forum). Wychodzi taniej niz na Allegro. Zakladasz konto na stronie TT, kupujesz mapy, popierasz program ze strony i wgrywasz mapy. Potrzeba do tego Windowsa. Na stronie TT masz dokladna instrukcję co i jak. I masz legalną mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na stronie TT i mapy na całą Europę kosztują :

- Najnowsza mapa 224 zł

- Najnowsza mapa +4 aktualizacje w ciągu roku 274 zł

Tylko nie wiem jak miałbym to zrobić? 

Posiadam nawigację wbudowaną. 

Na stronie pisze :

1 Kup mapę 

2 Podłącz urządzenie do komputera

3 Pobierz i zainstaluj mapę w swoim urządzeniu. 

Czyli musiałałbym podłączyć np. Laptopa do tej nawigacji w samochodzie?

Czy wystarczy wyjąć kartę SD z tej nawigacji wbudowanej i włożyć ją w komputer, i tam wgrać zakupioną Mapę? 

Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer widzi kartę jako urządzenie. Po włożeniu karty możesz wgrać zakupioną mapę. W tej chwili jest promocja na mapy, jak będziesz w koszyku to w rubryce kod promocyjny wpisz: SUMMER2019 i mapę Europy kupisz za 157,46 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, napotkałem problem. 

Mapę którą chcę kupić( na całą Europę) trzeba sprawdzić po numerze seryjnym czy jest kontabilna z moim urządzeniem. 

Wpisując dwie pierwsze cyfry numeru seryjnego 25 pokazuje, że nie pasuje do mojego urządzenia, jak i zresztą pozostałe mapy również. 

Za numer seryjny uważam ten numer na karcie SD innego nie mam. 

Być może to nie numer seryjny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny zostanie odczytany po włożeniu karty do laptopa. Stworzysz konto, zalogujesz się i wejdziesz w swoim profilu w zakładkę "szczegóły o koncie" a następnie w "moje produkty". Tam odczytasz numer seryjny urządzenia. Na stronie "kompatybilność urządzeń" wpisujesz dwie pierwsze litery z numeru seryjnego tak jak w moim przypsdku to IB i system potwierdza.

Przechwytywanie.thumb.JPG.188b536b9b94b075db36dee072705065.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wszedłem dzisiaj w menu nawigacji i zastanawiam się jaką mam nawigację Carminat TT , czy droższą wersje Carminat TT live. 

I który to jest ten numer seryjny? 

Trochę nie widać IMG_20190807_105418.thumb.jpg.7817bc444007be306946606afc32c637.jpg

 

spacer.png

 

IMG_20190807_105429.jpg

Edytowane przez Baszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!