Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie można dostać adaptery lub zestaw zacisków od M3 RS, chce przeszczepić te hamulce do wersji GT gdzie tarcze są 296mm.

Tył biorę od L3 300mm i zastanawiam się czy przodu też nie wziąć od L3 320mm

 

Ktoś coś wie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukałem takich adapterów i niestety nic nie umiem znaleźć...

A czy zaciski z Laguny3 GT pasują plug&play do zwrotnicy z Megane3 GT?

Czy trzeba kupić całą zwrotnice? A jeśli całą zwrotnice to czy zgadza się liczba zębów na półosi? 

Chętnie bym zwiększył tarcze hamulcową na przód bo niestety tej tarczy 296mm trochę brakuje 

Szukałem na stronie catcar . info numerów referencyjnych i jak dobrze znalazłem to zwrotnice z Megane III GT i z Laguny III GT mają po 39 zębów.

Czy ktoś mógłby potwierdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam jak rozwiązać temat słabych hamulców w Megane 3 2.0 dCi mam tam tarcze tak jak ty 296mm i problem tkwi w zacisku. Jeden tłoczek nie jest skuteczny w rs jest zacisk 4 tłoczkowy ale jest inny system montażu zacisku najtańsze rozwiązanie dobrać jakieś zaciski minimum 2 a najlepiej 4 tłoczkowe i dostosować bez wymiany zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w GT220 jak dobrze wiem jest już inna zwrotnica, inny wahacz, inny amortyzator? Czy się mylę? Czy to tylko w wersji z zaciskami brembo? 

Jak dobrze się orientuje zaciski 4 tłoczkowe mają podobny system montażu co ten z Megane III RS, więc do każdego takiego zacisku potrzebny będzie odpowiedni adapter, którego brak.

Póki co dorwałem wczoraj kompletny zestaw zwrotnica, zacisk itd z Laguny III 2.0GT w dobrej cenie. 

Zacisk ma tłoczek 60mm zamiast 57mm oraz tarcza jest 320mm zamiast 296mm za sugestią kolegi z forum "bizongod": zamiana tarcz hamulcowych przód z 280 na 296 większe tarcze

Sprawdzałem dziś czy jarzmo i zacisk pasują i wchodzą ładnie. W weekend zamontuje tarcze i zobaczę jak to będzie jeździć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 6.09.2019 o 11:50, neros94 napisał:

A przerabiał ktoś tył z laguny 3 300mm? mam problem co z linkami. Czy od l3 będą pasowały?

 

Cześć,

 

Jestem na tym samym etapie. Jak poradziłeś sobie z linkami? Te z Megane są o jakieś 5cm za krótkie

Edytowane przez Coupe2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przód jest pięknie przerobiony.  Teraz mam pytanie o tył?  Czy bez problemu przejdzie ze scenic 3 co tam są większe 276mm zamiast 260mm. Albo zatoki z GT220 tylko czy pasują bez przeróbek? Zakładają z laguny 3 tył z tarczy 300mm ale trzeba czop i wszystko przekładać  więc chce mniej przeróbek 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!