Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co odpowiada za monitorowanie ładowania akumulatora?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić, który elementy odpowiada za wskazania ładowania akumulatora, i pokazanie poziomu jego naładowania, np. w OBD2? Mam problem, iż od kilku dni nie mam pokazywanych poprawnych wartości, jak to było do niedawna, i zastanawiam się, co jest powodem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek2010 napisał:

X

W największym skrócie.

Komparator napięcia znajduje się w tablicy licznikowej. Wskazanie braku ładowania następuje przy obniżeniu napięcia w instalacji poniżej 13V przy pracującym silniku. W M2 obniżenie napięcia prędzej jest sygnalizowane lampką ABS czy ESP. Obciążenie alternatora wynika z różnicy napięć między akumulatorem, a napięciem w instalacji. 

Powód nieprawidłowości to za duże spadki napięć. Wzrósł opór w instalacji, bo prądy obciążenia pozostały zbliżone.

Do rozwinięcia potrzebne są konkretne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciek2010 napisał:

X

Samochód jest wiekowy. Naturalną rzeczą jest zaśniedzenie instalacji.

Wszystko może zrobić każdy. Potrzebny papier ścierny ok 400 i wazelina techniczna do konserwacji.

Jeśli masz woltomierz to sprawa jest prosta. Zapal samochód na wolnych obrotach i zmierz wartość napięcia między plusem akumulatora i plusem zapalniczki. Odczytana wartość dla ideału to 0,29V. Jestem ciekawy ile jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciek2010 napisał:

Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić, który elementy odpowiada za wskazania ładowania akumulatora, i pokazanie poziomu jego naładowania, np. w OBD2

Nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Oczywistą rzeczą jest, że za wskazania ładowania akumulatora odpowiada kontrolka ładowania na tablicy wskaźników. Co do wskazywania przez OBD2 stopnia naładowania akumulatora to raczej tego nie ma. OBD2 może pokazać napięcie akumulatora oraz napięcia zasilania modułów z którymi się łączy. OBD2 zasilane jest z bezpiecznika w kabinie odpowiedzialnego za klakson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 VChodzi mi o to, że dotychczas, kiedy podpiąłem OBD2, pokazywał mi poziom naładowania aku, i aktualne ładowanie podczas jazdy. Teraz pokazuje mi tylko wartości 0,0 lub 0,1V. Zastanawia mnie, skąd taka zmiana? Wszystkie inne wartości OBD2 pokazuje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pinie 16 złącza OBD2 masz napięcie akumulatora pobierane z bezpiecznika sygnału dźwiękowego a po włączeniu zapłonu na pinie 1 OBD2 powinno pokazać się podobne napięcie. Mylisz pojęcia napięcia ładowania z pomiarem poziomu naładowania akumulatora. Pinologię OBD2 znajdziesz w necie.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Po podpięciu w się piny multimetrem, miernik pokazuje prawidłowe ładowanie. Zamówiłem nowy skaner, trochę lepszej jakości. Zakładam, że stary padł, tyle. Dam znać, czy to załatwiło sprawę.

Pozdrawiam.

Panowie, sprawa rozwiązana. Uszkodzony skaner. Na nowym pełne wartości. Dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!