Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ściąganie w prawo po zbieżności i wymianie końcówek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. 
Mam kolejny problem. Mianowicie po wymianie końcówek drążków (Febi) pojechałem na zbieżność. Diagnosta obejrzał zawieszenie i zrobił zbieżność. 
Stwierdził, że kąt jednego koła ucieka w jedną stronę ale powinno być ok. Po tym wszystkim auto ściąga na prawo. Aby jechało prosto muszę kontrować kierownicą w lewo.
Wróciłem do niego i stwierdził, że trzeba zacząć od wymiany sprężyn, bo jak auto stoi nieco niżej z prawej strony to ściąga.. 
Oczywiście wycenili na śmieszne pieniądze - 740 zł za sprężyny, łożyska i poduszki + robocizna ale zero gwarancji, że to rozwiąże problem.
Dziś ustawiłem kierownicę prosto i sprawdziłem koła. Lewe wydaje się być prosto a prawe w tym czasie ucieka do zewnątrz na tyle mocno, że widać to gołym okiem.
Jest opcja wyregulowania tego ? Czy może być problem z zawieszeniem ? Za tydzień miałem jechać na urlop a tu taki klops...
w poniedziałek oddaję auto na diagnozę do mojego mechanika ale nie wiem czy rozwiąże problem..
Poniżej rysunek poglądowy dla ułatwienia zobrazowania problemu koła.

 

 

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajc że przed wymianą auto jeździło prosto, to jedź do cwaniaka i powiedz żeby poprawił ,a jak nie to powiedz że jedziesz do innego warsztatu ,najlepiej serwisu i jeśli ustawią to obciążysz go kosztami.Masz jakiś wydruk z ustawienia zbierzności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, walba napisał:

Zanim skorzysta się z ich usług lepiej popytać o opinie.

Warsztat ma ocenę na googlach ocenę 4,3/5 (89 opinii). Nie zawsze znajomi korzystają z tych samych, bo jak wiadomo jest tego multum i ciężko o opinię wśród nich.

Inna sprawa, że jest sezon urlopowy i byłem zmuszony skorzystać z usług warsztatu, który mógł mnie przyjąć w konkretnych godzinach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, czasami nie człowiek nie ma wyjścia. Tak było też w moim przypadku :( Napisałem temat, bo zastanawiam się czy płacić komuś innemu za zbieżność, czy bardziej będzie to wina jakiś problemów z zawieszeniem. Nie wydaje mi się aby problem tkwił w sprężynach. Dodam, że przed wymianą końcówek (końcówki już bardzo luźne) auto prowadziło się dużo lepiej. Ściągało lekko na prawo ale praktycznie było to nie odczuwalne. Potrzeba było długiego prostego odcinka drogi żeby to odczuć, puszczając kierownicę. Teraz ściąga od razu i to mocno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w starej Lagunie podobny problem. Stał się w następstwie pękniętej sprężyny. Różnica w wysokości przodu była do 1 cm. Musiałem pilnie zrobić 800 km. Uciekała mi na prawą stronę. Skręciłem koła max w lewo. Odkręciłem na prawym drążku pół obrotu i się przejechałem. Poprawiłem odkręcając jeszcze o 1/4 i tak pojechałem w trasę. Prowadziło się idealnie, ale brałem poprawkę na ostre łuki przy mokrej nawierzchni. Po powrocie sprawdziłem na stanowisku. Było na lewym +0,02, a na prawym +0,06. Sprężyny wymieniłem dopiero za rok przy zmianie amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mój mechanik ma ocenić stan sprężyn, łożysk i poduszek. Czyli regulację można robić tylko na jednym drążku ?

5 godzin temu, jabrze napisał:

Sprężyny wymieniłem dopiero za rok przy zmianie amortyzatorów.

A miało to większy wpływ na opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Greg0r napisał:

A miało to większy wpływ na opony ?

Przedtem nie miałem żadnych luzów. Stało się nagle i tak sobie na szybko poradziłem. Po sprawdzeniu geometrii okazało się, że zrobiłem to prawie idealnie. Nie miało to żadnego wpływu na opony.

U mnie wizualnie na kole nie było nic widać. Prosta czynność, tylko trochę sprawdzania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że diagnosta robiący zbieżność powinien o tym wiedzieć... W instrukcji wyczytałem że reguluje się jednocześnie prawy i lewy drążek, w odwrotną stronę o ten sam kąt.

Nie ma znaczenia, że zrobię to tylko na jednym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Greg0r napisał:

x

Masz Twoje wyniki?

 

5 minut temu, Greg0r napisał:

W instrukcji wyczytałem że reguluje się jednocześnie prawy i lewy drążek,

Przy ustawianiu kierownicy na wprost.

U Ciebie skręca na prawo i widzisz, że prawe koło jest na minusie.

Oczywiście może być tak, że lewe koło jest za bardzo w plusie, bo biorąc poprawkę na siadanie sworzni ustawiają na lekki plus, ale trzeba przyjąć jakieś założenie i bez doświadczenia nie ruszaj lewego koła. Po wymianie sworzni, drążków i końcówek ustawię na oko jadąc na zbieżność z dokładnością do 30 stopni na dwa koła, bo tyle jest widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jabrze napisał:

Masz Twoje wyniki?

Niestety nie mam. Nie sądziłem, że się przydadzą :/ Zobaczę co wyjdzie jutro u mojego mechanika i prawdopodobnie wymienię sprężyny. Chyba że okaże się co innego, ważniejszego do zrobienia. Po tym wszystkim i tak będę musiał pojechać jeszcze raz na zbieżność. Dam znać co i jak, dzięki za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!