Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence 1.6 110KM - koszty wymiany rozrządu podane przez mechanika?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Mój Fluence benzynka 1.6 110KM z 2011 roku ma ~120 tyś. km przebiegu i byłem u mechanika żeby ocenił koszt wymiany rozrządu wraz z kołem zmiennych faz.

Otrzymałem następujące wyliczenie:

  1. części:
    1. rozrząd z pompą wody 570zł
    2. napinacz 200zł
    3. koło zmiennych faz 420zł
    4. czujnik rozrządu 150zł
    5. (opcjonalnie w zależności od tego co mechanik stwierdzi po rozpoczęciu prac) wałek rozrządu 400zł
  2. robocizna:
    1. wymiana rozrządu 370zł
    2. koszty dodatkowe przy wymianie rozrządu, np. wymiana płynu w chłodnicy za 120zł, w sumie 350zł (te wspomniane 120zł uwzględnione)
  3. dodatkowo zapytałem o wymianę płynu hamulcowego i usłyszałem kwotę 150zł

 

Spojrzałem w kilku miejscach i widzę np. oryginalny rozrząd z kołem zmiennych faz za ~ 580zł (https://allegro.pl/oferta/rozrzad-kolo-faz-pompa-wody-megane-iii-1-6-16v-7449076683). Zastanawiam się też jak to jest z tym napinaczem i wałkiem rozrządu, czy one też powinny być wymienione? Dodatkowo zwróciły moją uwagę chyba sporo za wysokie koszty płynu do chłodnicy oraz płynu hamulcowego w obydwu przypadkach 120-150zł za każdą z tych czynności. Czy te koszty dodatkowe związane z wymianą rozrządu (poza rozrządem i robocizną) w kwocie 350zł są ok?

 

Co sądzicie na ten temat?

 

Z góry dzięki za info zwrotne!

 

Pozdrawiam,

H.

Edytowane przez hashedvalue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz dla siebie. Ja dodatkowo wymieniłbym do rozrządu zawór sterujący kołem zmiennych faz, rolki i naprężacz, oraz pasek osprzętu.

Za wymianę płynu jest za drogo. Hamulce to cena standardowa, bo jest trochę pracy. Czujnik wału i wałek jest niepotrzebny jeśli przebieg masz prawdziwy.

Znalazłeś kompletny rozrząd z pompą wody i kołem dużo taniej więc należy konsultować cenę z właścicielem warsztatu lub pojechać do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z allegro który wskazujesz jest OK (cenowo sam widzisz o ile jest taniej od propozycji mechanika). Tutaj też jest w podobnej cenie. Mechanicy zawsze coś sobie doliczają za części kupione u nich (tutaj moim zdaniem trochę przegiął). Druga sprawa to gwarancja na części i usługę (przy okazji pamiętaj o fakturze za wszystko gdziekolwiek). Wyjdzie potem coś nie tak to pierwsze co powie jak mu części sam dostarczyłeś że to wina części. Resztę to przemyślenia zostawiam Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo mogę wypowiedzieć się w temacie ponieważ wczoraj wymieniłem rozrząd. Wymiana wynikała z tego że zauważyłem iż koło pasowe straciło własną wspolosiowosc. Przy przebiegu 140k km miało już do tego prawo :) 

Za wymianę kompletnego rozrządu + paska wielorowkowego + koła pasowego zapłaciłem 1250zl. Pompa skf, pasek conti. 

Dodam iż przed wymiana podczas przyspieszania miałem dosyć mocno wyczuwalne wibracje w przedziale 1900-2100 obr/min zaś teraz jest kompletna cisza co by wskazywało że koło pasowe w tym przedziale było najmocniej obciążone. 

Zawsze zalecam kupno części oraz wymianę w komplecie, wiem że mechanik dobierze właściwe części a ja mam spokojna głowę. 

Edytowane przez lukasz243243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na wymianie oleju i opon w RenoCar w Gdańsku.

Spytałem o ceny: rozrząd+KZFR+Pompa wody - 1330zł

Nie wiem jakie części i czy coś jeszcze bo nie przyszło mi do głowy spytać.

Memu autu w listopadzie pyknie 5 lat więc będę robił (przebieg 66tyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!