Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w samochodzie z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od sierpnia jestem posiadaczem Megane IV w wersji Grandtour i jest pewien nie mały problem. Woda w samochodzie jak na razie z tyłu.Woda pojawia się po większych opadach deszczu na dywanikach. Byłem już parę razy w serwisie w swoim mieście  ale leci dalej woda do środka. Była poprawa drzwi, jakieś grodzie wymieniane, jakieś uszczelnienie. Nie przyniosło to żadnego efektu.

ASO samo nie wie co jest grane. Podpowiadałem im o uszczelkach w głośnikach ale oni nic spojrzeli i tyle...

megane.jpg

megane2.jpg

megane3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Woda wydostaje się spod tapicerki, na tym forum chyba encyklopedia na ten temat powstała. U mnie na szczęście już zrobione, ale kosztowało mnie to około 10 wizyt, tak 10 w ASO. Na początku wogóle robili uszczelnienia na czuja, później się chyba przyłożyli i znaleźli przyczynę. Problem taki że w różnych egzemplazach cieknie z różnych miejsc. Najczęściej głośniki, u mnie niestety nie głośniki. Wogóle Renault powinno zrobić akcję serwisową na to, a nie liczyć że większość się nie zorientuje. Porażka. Dodatkowo nie liczyć na profesjonalną naprawę, poprostu zaklejają silikonem, który nazywają Specjalną masą uszczelniającą. Przygotuj się na trzeszczące plastiki tylnych drzwi po naprawie i sporo rys tu i tam.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault produkuje niestety wedle trzech przykazań - Szybko, Dużo, Tanio ( tanio w sensie tani proces produkcyjny, cięcie kosztów). Efekty widać......plus bardzo słaba jakość usług ASO. Przepis gotowy na sporo nerwów. 21 wiek, kosmiczne technologie dookoła, sztuczna inteligencja, grzebią z DNA itp. A w Renault woda leje się do środka nowego auta... brawo. Stara szopa na wsi nie przecieka bo rolnik wiedział jak gwoźdźmi pozbijać deski.... tak panowie pożal się projektanci Renault..... na zakładkę, na zakładkę, blachę w aucie też się zgrzewa na zakładkę...i trzeba jeszcze starannie zmontować, tak jak ten rolnik tą szopę....

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zaopatrzyć się w taśmę do głośników- 1m ok 5zł. Ściągamy boczek, głośnik z dystansem, oczyszczamy ze starej taśmy i przyklejamy nową do głośnika. Po tej operacji sucho. Pracownicy serwisu Renault to partacze. Szkoda czasu na wizyty! wnioskuje po Waszych wpisach, że to strata czasu. Mnie zajęło to 1,5h.

Edytowane przez krychu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to się pojawiło w czasach produkcji od roku 2014 , gdzie powstawało clio IV megane IV i tak to już jest do dziś. 

Czasy dopracowanego auta skończyły się na lagunie 3 i megane 3. 

Z wyższej półki bo te niżowe czy flotowe są równie kiepsko dopracowane, tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!