Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne amortyzatory


Rekomendowane odpowiedzi

To ja też się podepnę  do tego pytania bo na przeglądzie technicznym powiedzieli że po nowym roku powoli trza będzie szykować się do wymiany ...hmm przy przebiegu 50 tyś ??

 

pozdrawiam

Edytowane przez TOJO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nowe amortyzatory mają sprawność około 70%.

Amortyzatory które dopuści SKP muszą mieć minimum 30%

Z tego co widzę OE robiło Monroe (przódi tył), dla tyłu są już dostępne zamienniki z Monroe OESpectrum 376257SP.

Przody w przygotowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lionel2000 napisał:

 

Amortyzatory które dopuści SKP muszą mieć minimum 30%

Z tego co widzę OE robiło Monroe (przódi tył), dla tyłu są już dostępne zamienniki z Monroe OESpectrum 376257SP.

Przody w przygotowaniu.

 

Gdzie można nabyć tylne amortyzatory Z Monroe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać w sklepach, produkt dostępny od kwartału IV 2019 więc pewnie dostępność będzie ograniczona. 

Na wiosnę powinny się pojawić, dystrybucja idzie na całą Europę więc trochę to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lionel2000 napisał:

Trzeba pytać w sklepach, produkt dostępny od kwartału IV 2019 więc pewnie dostępność będzie 

Na wiosnę powinny się pojawić, dystrybucja idzie na całą Europę więc trochę to potrwa.

A Czy amortyzatory bilstein też są godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pitrek napisał:

A przegląd techniczny gdzie był robiony? W ASO czy w stacji kontroli przy ASO? Takie stacje z definicji naganiają klientów serwisowi. Ja nigdy w żadnym aucie nie wymieniałem amorów. A dojeżdżałem do >200 tys km. I sprawdzałem je w stacji kontroli pojazdów - nadal pracowały dobrze. 

Dziwna sprawa  bo przegląd gwarancyjny miałem w ASO dwa miesiące temu i nic nie mówili na temat zużycia amortyzatorów a teraz miesiąc temu robiłem przegląd rejestracyjny po trzech latach(osiedlowa stacja daleko od ASO)  i chłop powiedział że są na poziomie 30-40 % i że w po nowym roku trza będzie się przyjrzeć sprawie , co  ciekawe w Toyocie wymieniałem przy 130 tyś a w Hyundai wcale a miało 5 lat i ok 80 tyś.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, makintosz napisał:

A Czy amortyzatory bilstein też są godne polecenia?


to najlepsze amortyzatory jakie znam.

Nigdy nie miałem z nimi problemu. Zarówno seryjne B4, sportowe B6 jak i B8. Zdecydowanie lepsze niż seria. Robią olbrzymie przebiegi. Dodatkowo serie b6 i b8 możesz ustawić pod własne potrzeby i preferencje np w warszawskim Zerkopolu. 
do meg 4 masz dostępny w zamienniku przód i tył  bilsteina b4, b6 i b8 performance tył jest tez AL-KO. Też bardzo dobry 

producent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę że większość tych amortyzatorów jest oferowana w bardzo szerokim zakresie od Megane IV poprzez Talismana itd.

To są dwa różne samochody a jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do ...

Odnośnie Bilsteina wypowiem się czysto branżowo. Amortyzatory wyczynowe jak najbardziej OK, natomiast seria to już standardowe zawory bez "wodotrysków", dlatego

osobiście uważam że nie warto przepłacać. Z drugiej strony kto bogatemu zabroni.

 

8 godzin temu, TOJO napisał:

Dziwna sprawa  bo przegląd gwarancyjny miałem w ASO dwa miesiące temu i nic nie mówili na temat zużycia amortyzatorów a teraz miesiąc temu robiłem przegląd rejestracyjny po trzech latach(osiedlowa stacja daleko od ASO)  i chłop powiedział że są na poziomie 30-40 % i że w po nowym roku trza będzie się przyjrzeć sprawie , co  ciekawe w Toyocie wymieniałem przy 130 tyś a w Hyundai wcale a miało 5 lat i ok 80 tyś.

 

Hmm tu sprawa jest bardzo prosta, ASO nie chwali się że amortyzatory zbliżają się do końca bo nie leży to w ich interesie do puki samochód jest na gwarancji.

Ponadto jeżeli amortyzatory spełniają wymaganie min. 30% to dla nich też jest wszystko OK.

Na samym końcu przywołam metody pomiaru i stanu urządzeń pomiarowych (ich kalibracji) oraz warunków zewnętrznych.

O warunkach zewnętrznych można zresztą pisać epopeje. Wynika to z faktu że układ pomiarowy mierzy ogólną sprawność całego zawieszenia czyli pracę wszystkich elementów
sprężystych oraz jest obarczony błędem powodowanym przez siłę bezwładności (szczególnie tylna oś).

 

Co do wytrzymałości samych amortyzatorów to nie da się tego porównać 1:1.  To zależy od wielu czynników.

U mnie w szczeniaku przody też jeszcze oryginalne mimo że ma ponad 170 tyś. km a sprawność na SKP ponad 40%.

Nie mniej jednak na wiosnę planuję ich wymianę.

 

Sprawdzajcie stan osłon amortyzatora (szczególnie z przodu), bo to głównie ich uszkodzenie powoduje znaczne skrócenie żywotności amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lionel2000 napisał:

Zwróćcie uwagę że większość tych amortyzatorów jest oferowana w bardzo szerokim zakresie od Megane IV poprzez Talismana itd.

 

Odnośnie Bilsteina wypowiem się czysto branżowo. Amortyzatory wyczynowe jak najbardziej OK, natomiast seria to już standardowe zawory bez "wodotrysków", dlatego

osobiście uważam że nie warto przepłacać. Z drugiej strony kto bogatemu zabroni.

 

 


Za czasów moich przygód z dystrybucja części i usługami warsztatowymi handlowałem różnymi markami. Na bilsteina nigdy nie miałem żadnej reklamacji. Seria B4 kosztuje tyle co Monroe KYB czy inne Delphi a ZAWSZE gwarantowała zadowolenie klienta.

seria b6 i b8 to najlepsze amortyzatory na jakich jezdzilem. Jeżeli ktoś lubi czuć auto to b6 i seryjna sprężyna lub b8 i sportowa zrobią z samochodu super stabilna furę.

 

a z tym przepłacaniem - nie od dziś wiadomo że „tanie mięso to psy jedzą”. Kupisz raz porządna rzecz to będzie służyła długo i bezawaryjnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!