Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane lll 1.5 DCI 110- szarpanie, podskakiwanie przy ruszaniu.


Megane11289

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono. 

Tak jak w temacie, od dłuższego czasu, gdy auto jest zimne i pozniej się nagrzeje podczas ruszania szarpie. Efekt jest identyczny do sytuacji, gdy nawet sprawnym autem zabuksujemy kołami w czasie deszczu. 

Występuje to zaraz po porannym odpaleniu, po paru ruszeniach przestaje, następnie powraca, gdy auto pojeździ już trochę i się nagrzeje. 

Występuje to na samym sprzegle bez gazu jak i z gazem. Zauważyłem, że dzieję się tak w ostatniej fazie puszczania sprzęgła. 

Jakieś pomysły? Sprzęgło, dwumas, poduszki?? 

Będę wdzięczny za każde sugestie, pozdrawiam. 

 

 

https://youtu.be/HuATPeLaxoM

 

 

Filmik zapożyczony, ale takie właśnie objawy, lecz w znacznie mniejszym stopniu. 

Edytowane przez Megane11289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolaa napisał:

Sprawdź poduszki silnika

 

No właśnie sęk w tym, że na pierwszy rzut oka nie wyglądają na uszkodzone a na pałę nie chcę wymieniać, bo koszt tej dużej w serwisie od strony rozrządu to 680 zł a "lizaka" skrzyni 400 zł. 

 

Sprawa wygląda tak, że auto jak jest na plusie szarpie przy ruszaniu, później jak się rozgrzeje jest pięknie a później znowu po porządnym rozgrzaniu jest tragedia :/

 

Zauważyłem też przy delikatnych mrozach te zjawisko nie występuje nawet na zimnym silniku, więc chyba sprzęgło na temperaturę tak nie reaguje. Co myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz kupować w ASO? Gazowo olejowa musi byc Hutchinsona (jak oryginał) i kosztuje niecałe 300pln (oryginał nr 112100020R lub HUT586494), lizak kolo 200max

Poza tym może podjedź do mechanika i niech lyżka sprawdzi lizak i prawą poduszkę zanim zaczniesz wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej pisze Karol, najpierw do mechanika jak kolega całkiem zielony. Forum jest fajne, bo uczy, naprowadza na trop, pozwala ograniczyć koszty na którym Tobie jak i wszystkim tu zależy, ale jakieś minimum wiedzy musi być. Oczywiście, ze da się kupić części poza ASO na pewno taniej a często i lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poduszka ta, która siedzi u mnie w aucie zupełnie inaczej wygląda niż ta wymieniona przez Ciebie. Zamiennik właśnie tej firmy kosztuje 460 zł

 

Poduszki sprawdzałem łyżką i co prawda nie są jakieś mega sztywne. 

U Mechaników natomiast byłem u dwóch i oczywiście samochód jechał idealnie na co podejrzenie padło zaraz na koło dwumasowe ze sprzęgłem, więc mam nadzieję, że mnie zrozumiecie :)

 

Napisałem ten post, bo całkiem możliwe, że ktoś miał podobne awarie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powiem Ci Kolego, że nie udało się. 
Jeżeli auto było zimne to wówczas szarpało delikatnie, później po nagrzaniu ustawało a gdy silnik porządnie się nagrzał wtedy szarpało już naprawdę mocno. 
Walczyłem z tym jakiś czas, kupiłem w ASO wszystkie nowe i oryginalne łapy od silnika i skrzyni i nic to nie dało, także najprawdopodobniej jest to oznaka sprzęgła. Ja na całe szczęście auto sprzedałem, bo było to bardzo denerwujące. 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!