Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja Pure led vision


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeszcze miałem H7 to żadne audi, BMW, merc nie przebił moich swiatel, mijając mnie. Wiecie o co chodzi, jak z lewej mija was auto mające mocniejsze światła to widać charakterystyczny pasek idący od lewej do prawej. Jedyne auto, które tego dokonało to był nowy SUV Seata. Nie wiem jakie miał ledy, ale były bardzo mocne przynajmniej na krótkim dystansie. Jak wspomniałem wcześniej miałem okazję stać koło nowego suva Lexusa mającego 3 ledy na lampę i nie świeciły mocniej niż moje H7. Światło z LED jest blade, wg mnie ciepłe światło dużo lepiej odbija się od ciemnych powierzchni.

Napiszę jeszcze raz, że mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z LED bo autko super wygląda, a jeżdżąc głównymi drogami świeca daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo jak za mną jedzie kolega w nowym GT4 z lampami ils matrix to w sumie mógłbym wyłączyć światła i i tak wszystko widzę :), tak sprytnie działa system wycinania sylwetki mojego auta w jego strumieniu świetlnym. Podobnie było w starej esce, wiewiórki z drzew spadały w nocy. I wcale nie chodziło o barwę tylko o ilość światła. Barwa była po prostu biała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kadjarze LEDy świecą dalej bo najzwyczajniej w świecie są wyżej posadowione. W MIV świecą niżej, bo buda jest niższa, ot co. Nie da się tego sensownie wyregulować, bo jak podniesiemy strumień w MIV to będziemy ładować wszystkim po oczach.

 

Jakiś czas temu jak jechałem z ojcem X-Trailem to też byłem zachwycony tym jak jego LEDy daleko świeca, ale wynika to tylko i wyłącznie z tego, że X-Trail jest dużo wyższy.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem dopiero co Megane IV z pure Led vision i również byłem zaskaczony jak słabo świeci w lesie gdzie nie ma białych linii na asfalcie. Wcześniej miałem zwykle h7 i ciepła barwa znacznie lepiej jest widoczna w takim terenie. Faktycznie na drogach gdzie są wyrysowane linie boczne i środkowe jest super. Po przeczytaniu tego wątku widzę że nie mogę się więcej spodziewać po ledach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem GT (używane). Pierwsza rzecz jaką zauważyłem to jak blisko światła świecą. Mój tata również ma Megankę w wersji GT Line i tam bywało, że nocą nie czułem potrzeby włączania długich, bo zwyczajnie tak dobrze oświetlały drogę. W mojej wersji jeszcze nie było pokrętła do regulacji wysokości obok kierownicy. Dałem na stację kontrolną i tam za 25zł ustawili światła poprawnie. Słyszałem o przypadkach, że niektórzy nawet po wyjeździe z salonu musieli regulować wysokość świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dysputa..... Moje najmojsze, a jego mojsze ale mniej. Mam auto z h7 włożyłem tam drogie żarówki Led idealna linia odcięcia zero rażenia i brak homologacji to fakt. Kumpel ma M4 z ledami fabrycznymi. Moje h7 świeciły moim zdaniem trochę gorzej ale faktem jest że na polnej drodze wygrywają... Po prostu inna specyfika światła. Co do wyłożonych zamienników h7 świecą o NIEBO lepiej niż oryginał Led.. I to jest dziwne, że oryginał, a taki słaby, A co będzie po kilku latach jak wydajność spadnie o 20-30%.

A kupiłem te:

https://allegro.pl/oferta/led-h7-zarowka-g-power-r1-prawdziwe-11000-lumen-7364705541?snapshot=MjAxOS0wNi0wN1QwNjoyMTo1OC4zMzlaO2J1eWVyOzJiNzYzNjJiMjZhMTJkOTBlYjczMmRhYmMxMGUxYzlmZGJiMmVjZGE4ODQxZGE2MWQ1YjU3YTU2MzBjOGQxMjE%3D

 

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam forumowiczów, od 3 tygodni stałem się właścicielem megane IV 1.5 dci intense z 2017r. Pytanie do was kieruję gdyż mam problem. Światła zamontowane fabrycznie to LED Pure Vision i według mnie strasznie słabe są to switła. Chciałbym zapytać jak daleko wam świecą światła krótkie?. Niestety w ubiegły weekend robiąc dłuższą trasę bardzo to było męczące bo musiałem bardzo wpatrywać się w drogę bo widziałem dosłownie tylko z 10 m przed samochodem. Powiedzcie mi czy rzeczywiście te światła są tak słabe i czy idzie je sensownie podregulować? Poprzednio miałem Megane III ze zwykłymi lampami odblysnikowymi oraz dobrymi żarówkami osram cool blue intense świeciły bardzo fajnie i nie miałem takiego problemu. Prz zakupie zadawałem sobie sprawę ze to nie jest matrix z audi ani volkswagena ale żeby az tak słabo świeciły? Dodam tylko że ja mam wersję jeszcze z automatycznym poziomowaniem. W tej kwestii mam jeszcze pytanie czy ktoś kto ma automatyczne poziomowanie mógłby mi powiedzieć czy prze włączeniu świateł robi wam test działania jak przy xenonach ( światła robią pełny cykl góra dół i ustawiają się same) bo u mnie tego brak. W tym tygodniu podjadę jeszcze na stacje diagnostyczną i spróbuje z diagnostą je jeszcze ustawić ale chciałem zapytać jeszcze was czy ktoś ma podobne odczucia odnośnie LEDów w Renault. Na tą chwilę najbardziej zawiedziony jestem tymi światłami. Ostatnio zacząłem nawet rozmyślać nad zmianą lamp na H7. Naszła mnie tez tak myśl czy jest możliwość założenia lamp od wersji PHII czy są inne wtyczki i kształt reflektora? Na pierwszy rzut oka reflektor wydaje się taki sam tylko kwestia wtyczek oraz kierunkowskazów bo w PHII jest juz w reflektorze a tu pod lampą w zderzaku. Wie tyle że lampy tylne mają inne wtyczki niż w PHI. Proszę was drogich forumowiczów o pomoc, lubię markę Renault i z poprzedniej byłem zadowolony mimo jakiś drobnych usterek i wad ale tu światła z których w tym okresie korzystamy najczęściej są jak narazie pietą achillesową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!