Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś regulował światła led? 

Pod maską silnika są 3 pokrętła, jedno od świateł mijania, i są również: podłużny plastik wychodzący od reflektora i płaski imbus, ktoś wie do czego służą?

Mi regulował mechanik. Mogę Cię pocieszyć że prawdopodobnie jakbyś nie regulował to nie będą dobrze świecić. Zanim wymieniłem moje H7 to miałem przyjemność stać koło suva Lexusa nowego i jedno wszystkie super ledy nie świeciły mocniej niż moje żarówki Bosh +xx% światła. Ledy świeca dobrze tylko tam gdzie na asfalcie masz linie. Jeśli ich nie ma to jest ostra bieda.

Może lex był na dziennych :) mam ledy w kadjarze, bixenon skrętny w vag i miałem super h7 w meg 3.
Przecież tych świateł nawet nie ma jak porównać ;), ledy miażdżą poprzedników .
A jeżeli u Ciebie nie widać różnicy to może masz coś popsute. 

Ta... Jestem ślepy i nie widzę że 3 ledy na lampę świeca jako mijania w nocy, pomijając to że to niemożliwe bo są automatyczne ;). Po prostu widać że jeździsz tylko głównymi drogami. Na głównej grosze ofc moje ledy świeca mega daleko. Teraz jestem w górach i jechałem mega bocznymi drogami i świeca na nich mega słabo. Wiem o czym piszę. Ślepy nie jestem :)

Czyli ledy według ciebie świeca gorzej niż h7. Okej. Widocznie masz coś popsute.

czy lampy masz fabrycznie w aucie czy sam dokładałeś?

p.s. Dojazd do domu mam bocznymi i swieci led o wiele lepiej niż bixenon adaptacyjny, nie wspominając o zasięgu na krajowych. Na drogowych lekko ok 600-700 metrów. 

Hehe skoro Twoje ledy świeca lepiej niż bixenon to pewnie miałeś popsuty bo wszędzie w testach wychodzi że to najlepsze oświetlenie oprócz led "laserowych". Weź pomyśl najpierw. Skoro do Megane montują LED bez spryskiwaczy tzn że mają na tyle mało lumenów że nie potrzebują ich zgodnie z przepisami. Posiadałem przez rok tuscona style z 2 ledami na stronę , ze spryskiwaczami i też nie świeciły super. Po zakupie meganki byłem zachwycony jej długimi. Po zmianie na LED jest tak jak pisałem. Dopóki światło z LED ma się od czego odbić tj białe linie znaki, to jest super.  Na drodze asfaltowej w polu plus zakręty jadąc nawet na długich jest kiepsko. Poczytaj może opinie osób które na zlocie porównywały jak świeca H7 i LED. Ja je czytałem i z pełną świadomością je posiadam. Opinię napisałem dla osób które chcą sobie kupić ledy.

Ja napisałem jak jest. Nie należę do ludzi którzy bronią swoich kupionych rzeczy na zaboj tylko pisze rzetelnie.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy led masz oryginalnie w aucie czy dołożyłeś ? Czy działa samopoziomowanie świateł ?

Bixenon nowy, led nowy. Nie porównuje na zlotach tylko na moich samochodach. Mam led w capturze, kadjarze i mercu. Bixenon z octavii (nowy, fabryczny) nie ma podjazdu.

Próżna dyskusja. Przeczytaj co napisał o ledach czajkus1 i bziku123.

Co do odpowiedzi to wystarczy czytać ze zrozumieniem. Odpowiedz jest w moich wcześniejszych wpisach.

Może i jest ale niepełna, czy działa ci samopoziomowanie świateł ? Czy widzisz przy każdym odpaleniu auta jak auta się ustawiają ?

Fakt, według Twojego rozumowania to ważniejsze dla mnie powinno być to co ktoś napisał na forum od tego co mam w domu i testuje codziennie :). Aż tak w siłę opinii internetowych nie zawierzam. 
Captur ma z aut domowych najlepsze światła. Szczególnie światła drogowe które tworzą super tunel przed autem, rzecz nieosiągalna dla reflektorów h7 ani bixenon, delikatnie zbliżał się do tego efektu merc a klasa 2016 rok z biksenonem ale mu nie dorównywał. 

Captur takze nie ma spryskiwaczy. 

Napisano (edytowany)

Fakt jest taki i było to tutaj niejednokrotnie omawiane, LEDy w MIV są dużo słabsze niż ich odpowiedniki w samochodach innych marek. Sam obserwuje to codziennie, bo wracam z pracy późnym wieczorem i LEDy w Mondeo, Passku, czy nowych Fokach świecą dużo jaśniej i przede wszystkim dalej. Ilekroć ktoś z wymienionych mnie mija to mam wrażenie, że moje świecą na pół gwizdka. Uprzedzając, tak mam nowe fabryczne i nie są popsute, znajomy mający MIV z tymi samymi światłami ma snop światła taki sam. To są po prostu jakiś bieda LEDy.

Samopoziomowania nie ma w LEDach w MIV, podobnie jak spryskiwaczy, ponieważ mają dużo mniejszą moc niż Bixenon.

Edytowano przez Geble

Jeździłem w zeszły weekend sporo RSem z ledami i kombi bez ledow. Różnica jest jak dzień i noc, nie zauważyłem żeby były słabsze od tych w Kadjarze.
Mondeo, Pasek, maja aktywne ledy wiec szczególnie w mieście możesz mieć wrażenie że światła są mocniejsze, ich aktywna natura powoduje że w ruchu miejskim lewa lampa się podnosi i oświetla chodniki itp. Astra z matrycowymi światłami swieci też lepiej. 
Nie wspominam już o laserowych światłach bmw lub audi które są niesamowite. 

W meganie ze statycznymi lampami tego nie doświadczysz w poliftowej meg4 też nie będzie aktywnych led a w grupie kompaktów volkswagena już będą dostępne :(.

Tak jak pisałem wcześniej. Jeśli jadę trasa "w polu" bez linii, znaków i światło LED odbija się tylko od drzew, ciemnych powierzchni to jest na prawdę kiepsko. Natomiast jeśli tylko światło ma się od czego odbić tj znaki, linie, jasne pobocze, zbirze...to świeca na prawdę dobrze.

Miałem tuscona że spryskiwaczami i miał po 2 ledy na stronę i świecił sporo lepiej niż iv, ale to też nie był szał. Po prostu winna jest chyba temperatura Leda. W H7 miałem ciepłego bosha i to były wg mnie super światła. No chciałem Leda dla wyglądu to mam :). Trasę robię 4 razy w roku więc mi to wystarczy.

Myślę że nie ma co więcej dyskutować.

Reasumując, jestem bardzo zadowolony z tych ledow, mam czarną Megane i super te ledy wyglądają na niej.

Winna nie jest barwa LED'a, a niska wartość emitowanego strumienia świetlnego. Według testów LED w M4 generuje nawet mniej niż 2000 lm, co w przypadku świateł LED jest trochę kpiną. 

A masz może takie dane dot. Captura i Kadjara ? Pytam z ciekawości. 

Niestety nie, ale sądząc po tym co załączam poniżej, to musi być to samo. To jest ta sama technologia włożona w inną lampę, nie robią przecież różnej mocy modułów LED. Jak już wspominałem, poniżej porównanie Kadjara w wersji LED oraz halogen. P-O-R-A-Ż-K-A. Halogen świeci mocniej.

https://cdn.francuskie.pl/wp-content/uploads/2019/06/renault-kadjar-led-102.jpg