Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompka sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, ostatnio odkurzając auto, zauważyłem na pompce sprzęgła ( na tej gumce od tłoczka) że jest kropla białej mazi, chyba płyn hamulcowy, ściągnąłem tą gumkę i wyleciało troszkę płynu czy to normalne? biegi wchodzą okej, sprzęgło pracuje normalnie.

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jabrze napisał:

w porządku dopóki w tym miejscu nie będzie kropli płynu hamulcowego, czyli jeszcze za ok 100 kkm.

Ten smar to jakiś zwiastun?, tak jak pisałem wcześniej, pod tą gumką są śladowe ilości płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jabrze napisał:

smar i to dotyczy tarcia oringu tłoczka o obudowę, w której się przesuwa. Nie ma powodu do zmartwień, bo tłoczki są dwa.

A te śladowe ilości płynu po ściągnięciu tej gumki? no i czemu jednak ten smar spod tej gumki wychodzi?

Edytowane przez makintosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem już nie jest,   ale nie masz się o co martwić, a smar został zgrupowany w pierwszych ruchach pedału sprzęgła. Miałem tak samo po wymianie na nową,

Dopóki nie będzie wycieku lub zmiany położenia pedału jest dobrze. Pierwsze objawy wychodzą latem po długotrwałej jeździe na tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio podczas odkurzania samochodu spojrzałem w okolice pedału sprzęgła i moim oczom ukazał się wyciek z wysprzęglika.

Dziś jestem umówiony w ASO. Ciekawe co znowu wymyślą. Według mnie część jest do wymiany bo zagraża bezpieczeństwu.

Dam znać na forum jak sprawa się potoczy.

IMG_20200319_135604.jpg

 

 I po wizycie:

Pompka sprzęgła (nie tak jak wcześniej pisałem wysprzęglik) wymieniona na miejscu. Jakby to kogoś interesowało to wymiana tej części nie wpływa na odgłos chrobotania.

W prezencie otrzymałem uszkodzenie nowej felgi 18". Niestety zauważyłem dopiero w domu, więc słowo przeciwko słowu - nic nie zrobię w tym temacie. A wiem na 100%, że była ok :/

Kochane ASO.

 

IMG_20200323_180913.jpg

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.03.2020 o 10:40, seimi napisał:

Ostatnio podczas odkurzania samochodu spojrzałem w okolice pedału sprzęgła i moim oczom ukazał się wyciek z wysprzęglika.

Dziś jestem umówiony w ASO. Ciekawe co znowu wymyślą. Według mnie część jest do wymiany bo zagraża bezpieczeństwu.

Dam znać na forum jak sprawa się potoczy.

IMG_20200319_135604.jpg

 

 I po wizycie:

Pompka sprzęgła (nie tak jak wcześniej pisałem wysprzęglik) wymieniona na miejscu. Jakby to kogoś interesowało to wymiana tej części nie wpływa na odgłos chrobotania.

W prezencie otrzymałem uszkodzenie nowej felgi 18". Niestety zauważyłem dopiero w domu, więc słowo przeciwko słowu - nic nie zrobię w tym temacie. A wiem na 100%, że była ok 

 

IMG_20200323_180913.jpg

Długo czas wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!