Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0011 po wymianie rozrządu i KZFR


adamvcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie jestem po serwisie obejmującym wymianę rozrządu z pompą wody, KFZR, świec, oleju w skrzyni biegów i płynu hamulcowego. Po odebraniu auto działa bez zarzutu, a nawet lepiej, szczególnie ze względu na nowy KZFR.

 

Problem w tym że na drugi dzień, po przejechaniu ok. 25 km po odebraniu z warsztatu wyskoczył mi błąd P0011 "Camshaft Position A - Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1)". Mechanik zaprzeczył że mógł zrobić cokolwiek źle, wykasował błąd i kazał obserwować. Po kolejnych 70 km błąd pojawił się ponownie. Wykasowałem go i znowu po ok. 60 km błąd wyskoczył.

Dodam, że w aucie wyświetla się komunikat "skontroluj układ wydechowy". 

 

Na co konkretnie może wskazywać ten błąd? Gdyby tyczyło się to źle wykonanego rozrządu auto chyba dawało by mi o tym znać w inny sposób oraz błąd nie pojawiałby się dopiero po kilkudziesięciu kilometrach? Co sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, adamvcf napisał:

Po odebraniu auto działa bez zarzutu, a nawet lepiej, szczególnie ze względu na nowy KZFR.

Problem w tym, że na drugi dzień, po przejechaniu ok. 25 km po odebraniu z warsztatu wyskoczył mi błąd P0011 " Camshaft Position A - Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1)".

Mechanik zaprzeczył, że mógł zrobić cokolwiek źle, wykasował błąd i kazał obserwować.

Po kolejnych 70 km błąd pojawił się ponownie. Wykasowałem go i znowu po ok. 60 km błąd wyskoczył.

Wykasowanie błędu bez usunięcia przyczyny błędu nie jest rozwiązaniem problemu,

Sprawdź;

  1/ Poziom oleju,

  2/ Stan wtyków;

       a/ zaworu elektromagnetycznego,

       b/ czujników wału i wałka rozrządu,

       c/ czujnika płynu chłodzącego,

       d/ sond lambda,

 3/ Prawidłowość ustawienia rozrządu;

       - przeważnie przestawiony pasek o 1 ząbek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd się bierze od za niskiej temperatury spalin, czyli w momencie dużych przeciążeń silnika. Często wyskakuje przy długotrwałych, wysokich obrotach. Jest zabezpieczeniem katalizatora. Nie oznacza on źle złożonego rozrządu, a dotyczy układu zasilania i zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Hej. Napisz co było przyczyną. Też mam ten błąd i nie wiem o co kaman. Rozrząd z KZFR też nowy, ale przede jego wymiana też był ten błąd. Pojawił się z znienacka. Auto generalnie dość słabe na wyższych obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fazi997 napisał:

Rozrząd z KZFR też nowy, ale przede jego wymiana też był ten błąd.

Auto generalnie dość słabe na wyższych obrotach. 

Zastosuj zalecenia jak wyżej oraz;

   - zmierz kąt wyprzedzenia zapłonu na biegu jałowym na gorącym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tej pory nie wiem co było przyczyną. Błąd sam zniknął, bez kasowania, w zasadzie dzień po napisaniu mojego postu. Potem rozrząd był ponownie sprawdzany przez mechanika, który wykluczył jakikolwiek błąd przy montażu i jak do tej pory nie mam żadnych problemów, błąd nigdy już się nie pojawił.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!