Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III PHI 1.9 DCI 130KM F9Q 872 2009 - dziwny dźwięk turbiny, silnika ?


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg: 125ooo km, bez DPF

 

Witam.

Poczytałem trochę i niewiele wywnioskowałem.

Sprawa tyczy się silnika jak w temacie i dziwnego dźwięku silnika, turbiny. Dodam że byłem u mechanika i dwóch powiedziało żeby się nie przejmować bo 3 na 4 Renówki tak mają.

 

Zauważyłem że na zimnym silniku auto kiedy na postoju (wybity bieg) dodaje lekko gazu i silnik ładnie wchodzi na obroty to również ładnie schodzi z obrotów płynnie bez żadnych dodatkowych dźwięków (dodaje gazu tak do 1500/2000 obr./min).

Natomiast jak silnik jest rozgrzane to kiedy dodaje gazu (też na postoju - wybity bieg) to silnik/turbina wchodzi na obroty ładnie ale kiedy puszczam gaz i obroty spadają to słychać jakby w turbinie łopatka urwana latała albo dźwięk przypominający szum szeleszczących liści, nieregularny jakby szeleści.

 

Próbowałem nagrać film ale słabo na nim słychać ten dźwięk. Zauważyłem że jak stoi się przed silnikiem z otwarta maską to też nie słychać. Najbardziej słyszalne to jest jak siedzę w aucie i otwieram drzwi kierowcy nachylając się do dołu, oraz słychać to przy kole lewym od kierowcy.

https://www.youtube.com/watch?v=JJWbcz-gQMo&feature=youtu.be

 

Czy powinienem się tym przejmować czy faktycznie ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zonee napisał:

Natomiast jak silnik jest rozgrzane to kiedy dodaje gazu (też na postoju - wybity bieg) to ;

  - silnik/turbina wchodzi na obroty ładnie,

 - ale kiedy puszczam gaz i obroty spadają to słychać jakby w turbinie łopatka urwana latała

 - albo dźwięk przypominający szum szeleszczących liści, nieregularny jakby szeleści.

A/Auto masz od nowości?

      - przebieg 124216 km jest aktualny?

B/ Nie sprawny w 100% egr może wpływać na błędy ;

      1/ przepływomierza ,

      2/ czujnika doładowania,  a ten na ;

            a/ wielkości dawki paliwa dawanej przez regulator ciśnienia wtrysku,

            b/ wpływa na pracę czujnika ciśnienia paliwa,

            c/ decyduje o wychyleniu łopatek kierownicy turbiny, przez sygnał do elektrozaworu turbiny,

C/ Zalecam przeczyścić;

     -  przepływomierz,

     -  czujnik ciśnienia doładowania,

    -   egr i dolot.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, karolaa napisał:

Nic zbytnio niepokojącego nie słychać na filmiku. Może jakaś osłona Ci rezonuje? Przez moment na myśl przyszedł dwumas, ale żadnych dźwięków nie ma raczej w tym kierunku

 

Nie nie to jest chyba turbina - po prostu szeleści jak jest rozgrzana. Pierwszy raz takie coś słyszę - spróbuje to jakoś nagrać porządnie, możne dyktafonem. Na filmie faktycznie tego nie słychać a w rzeczywistości dość dobrze.

50 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

A/Auto masz od nowości?

      - przebieg 124216 km jest aktualny?

B/ Nie sprawny w 100% egr może wpływać na błędy ;

      1/ przepływomierza ,

      2/ czujnika doładowania,  a ten na ;

            a/ wielkości dawki paliwa dawanej przez regulator ciśnienia wtrysku,

            b/ wpływa na pracę czujnika ciśnienia paliwa,

            c/ decyduje o wychyleniu łopatek kierownicy turbiny, przez sygnał do elektrozaworu turbiny,

C/ Zalecam przeczyścić;

     -  przepływomierz,

     -  czujnik ciśnienia doładowania,

    -   egr i dolot.

A/ Teraz mam 125000km

Auto mam od kumpla który miał je od nowości - w sumie nic nie było grzebane przy nim - wymieniałem tylko termostat miesiąc temu.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zonee napisał:

Auto mam od kumpla który miał je od nowości - w sumie nic nie było grzebane przy nim

Najwyższy czas na kompleksowe czyszczenie układu dolotowego,

Poczytaj przygodę kolegi;

  -  rafo30 ,  Problem z turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Najwyższy czas na kompleksowe czyszczenie układu dolotowego,

Poczytaj przygodę kolegi;

  -  rafo30 ,  Problem z turbiną

Ehh. On ma stara jednostkę 1.9 ja mam ostatnia z produkcji ponoć poprawili tam wiele.

Za miesiąc mam przegląd to zapytam jeszcze innego mechanika.

Auto ciągnie ma moc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zonee napisał:

Ehh. On ma stara jednostkę 1.9 ja mam ostatnia z produkcji ponoć poprawili tam wiele.

 

Zobacz, silnik 2,0 dci ;

   -  nowsza jednostka od Twojej ( b,dobra ),

   -  kolega Milten14

  -   Przepustnica,  EGR, czy nieszczelność układu .

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Zobacz, silnik 2,0 dci ;

Zaraz przeczytam.

Ale on ma 2.0 z 2007 STARSZA JEDNOSTKA - ja mam 1.9 z 2009 ostatnia produkcyjnie z 1.9

 

Ale tak sobie myślę jak by to były problemy tej maści to czy turbo nie szeleściło by cały czas a nie tylko na ciepłym ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zonee napisał:

Ale tak sobie myślę jak by to były problemy tej maści to czy turbo nie szeleściło by cały czas a nie tylko na ciepłym ?

Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post,

Nie napisałem, że to wina turbiny, raczej zabrudzenia wymienionych czujników j.w,

Silniki obecnie są ;

   - w bardzo dużym stopniu oczujnikowane,

   - i zmiana jednego parametru wpływa na zmianę pozostałych,

W takich przypadkach clip nie wykaże żadnego błędu, a niedogodność będzie,

Jeżeli przeważa jazda na krótkich dystansach i po mieście, to takie zabrudzenia są częściej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!