Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

PB Szarpie i brak mocy na zimnym. NA LPG OK.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post. Liczę na waszą pomoc i cenne wskazówki.
Posiadam Megane II Cabrio wersje przed liftem. Silnik 2.0 135KM z instalacją gazową.
Sytuacja wygląda następująco , gdy silnik samochodu jest zimny zaraz po odpaleniu wszystko jest w jak najlepszym porządku,nie ma problemu z odpaleniem a obroty są na poziomie 800.
Jednakże chcąc ruszyć na zimnym silniku z miejsca przez parę metrów auto nie ma kompletnie siły,szarpie nim i nie wkręca się na obroty.
Abym mógł osiągnąć 40km/h to muszę na przemiennie odpuszczać pedał gazu i wciskać ponownie gdyż gdy trzymam nogę aby przyśpieszyć to obroty albo stoją w miejscu np do 1,5 tyś ( pedał w podłodze ) albo ruszenie ze swiateł osiągając magiczną predkość 50 km/h zajmuje conajmniej poł minuty.
Dziwnym faktem jest to że dzieje się to głownie w zakresie od 1 do 3 biegu na poziomie od 1,5 do 2,5 tyś obrotów a auto dostaję mocy zawsze przy przekroczeniu 3 tysięcy obrotów nie ważne na jakim biegu i wszystko jest ok. Aby zweryfikować problem na początku myślałem że to może wina instalacji gazowej gdzie jak się okazało wtryski dostawały za mało mocy ale po regulacji i diagnostyce gazu sytuacja się poprawiła na tyle że obecnie auto lepiej jeździ na gazie niż na benzynie.
Jeżeli auto się rozgrzeje i przełączy na gaz to problem zupełnie znika a zakres mocy jest od 1 tyś obrotów.
Natomiast jeżeli przełączę znowu na benzynę to problem szaprania,duszenia się auta na niskich obrotach w zakresie 1-3k znowu powraca. Ja mając garaż podziemny nie jestem w stanie wyjechać autem pod górę bo auto gaśnie z powodu niskich obrotów i braku mocy.
Czytałem na forach że może przeskoczył rozrząd tylko tyle że Auto miało nie dawno wymieniany cały kompletny rozrząd. Diagnostyka komputerowa natomiast wykazała jakieś problemy z którąś z cewek przy okazji sprawdziliśmy odczyty z sondy lambdy bo może nie pracuję ale pomiary pracy są prawidłowe. Postanowiłem zakupić komplet 4 cewek firmy BERU jak i tej samej firmy nowe świece czyli kompletny set jednej firmy. Po wymianie sytuacja nie uległa poprawię a autko dalej lepiej jeździ na gazie niż na benzynie.
Aby nie wymieniać całego auta i szukać przyczyny to może ktoś powie mi co mogę wykluczyć z części typu, filtr paliwa,pompa paliwa,czujnik położenia przepustnicy skoro na gazie problem ustępuję a na benzynie ciągle powraca? 
Może ktoś miał podobne objawy? Bardzo Proszę o Pomoc. Pozdrawiam :)

IMG_7077.JPG

Edytowane przez sielawekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sielawekPL napisał:

Jeżeli auto się rozgrzeje i przełączy na gaz to problem zupełnie znika a zakres mocy jest od 1 tyś obrotów.
Natomiast jeżeli przełączę znowu na benzynę to ;

 - problem szaprania, duszenia się auta na niskich obrotach w zakresie 1-3 k znowu powraca.

Zakręć gaz na butli, pojeździj na samej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozgrzany F4R ma obroty jałowe 750+/-50. Czy świeci światło "STOP" - jak miałem uszkodzony włącznik światła stop w Clio II to auto ledwie toczyło się, praktycznie obroty podczas jazdy nie były wyższe niż 2200. Na postoju kręcił do odcięcia.

Jeżeli auto nie pracuje normalnie, silnik nie pracuje normalnie to, wg. mnie, nie powinno się regulować gazu bo sterownik benzyny "zbiera" korekty i jak wszystko wróci do normy to mapy będą "rozjechane".

Objaw wygląda mi rozszczelniony układ dolotu - czy przyłącze podciśnienia do reduktora nie jest uszkodzone - łapie lewe powietrze.

Do przeczyszczenia MAPsensor silnika - może być zaolejony lub być nieszczelność w jego montażu.

Tak jak pisał ANDRZEJ-2010: zakręć gaz. Wykluczy nam wpływ instalacji LPG na pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie przedmówca dobrze podpowiada. Gaz ustawiamy do mapy benzyny - będziesz musiał go poprawić po wyeliminowaniu nieszczelności w układzie dolotowym. Bardzo ważną rzeczą jest dobrze przetwarzający czujnik temperatury płynu chłodzącego jak też dobrze odpowietrzony układ chłodzący. @szwagier24a

Wspomniał o rurce podciśnienia dochodzącą do przepustnicy - tam często się rozszczelnia, gdzie przyczyną może być również  sam elektrozawór. Łatwo sprawdzić ten obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna jest bardziej wymagająca odnośnie składu mieszanki paliwowo powietrznej.

Zwróć uwagę na MapSensor. Musi być zamocowany sztywno. Jego oringi z uwagi na temperaturę szybko twardnieją zmniejszając swoją obiętość i pękając na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Zakręć gaz na butli, pojeździj na samej benzynie.

Tak jak kolega napisał. Ale wcześniej zrób "reset" ECU poprzez rozłączenie akumulatora na godzinę. Później adaptacja kompa pb na wolnych obrotach do załączenia wentylatora i jazda na benzynie bez załączania lpg. Tym sposobem potwierdzisz albo wyeliminujesz rozjeżdżanie mapy pb przez sterownik lpg. 

Jak masz jakikolwiek skaner OBD, zrób podgląd na podciśnienie w kolektorze MAP - powinno wynosić do 0,35 na biegu jałowym - wyeliminujesz nieszczelny kolektor albo wadliwy Map sensor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sielawekPL napisał:

Abym mógł osiągnąć 40km/h to muszę na przemiennie odpuszczać pedał gazu i wciskać ponownie gdyż gdy trzymam nogę aby przyśpieszyć to obroty albo stoją w miejscu np do 1,5 tyś

Mając skaner OBD zauważysz ten objaw w nadmiernie przesuniętym do przodu zapłonie tym  bardziej, że obroty masz podwyższone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z mechanikiem to być może problem jest w filtrze paliwa lub pompie paliwa. Zamówiłem filtr paliwa,koszt nie duży,zobaczymy czy się poprawi :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłyby problemy z ciśnieniem paliwa to zaczęłoby się od utrudnionego zapłonu i następnie jego wypadania wskutek przerywania poszczególnych wtryskiwaczy, czyli nierównomiernej pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2020 o 20:23, sielawekPL napisał:

dlaczego na gazie auto nie ma żadnych problemów ? 

Zakręć gaz na butli, bo to nie jest sztuka a;

   - okaże się, że wszystkie Twoje problemy się skończą,

   - będziesz miał pewność o wadliwym działaniu instalacji LPG;

            -  co to za instalacja?

            -  ile km zrobiłeś na tej instalacji?

           -   kiedy była serwisowana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2020 o 14:29, Andrzej-2010 napisał:

Zakręć gaz na butli, bo to nie jest sztuka a;

   - okaże się, że wszystkie Twoje problemy się skończą,

   - będziesz miał pewność o wadliwym działaniu instalacji LPG;

            -  co to za instalacja?

            -  ile km zrobiłeś na tej instalacji?

           -   kiedy była serwisowana ? 

Instalacja gazowa w aucie od 2 lat. Samochód kupiłem pół roku temu,niewiem ile autko zrobilo km na instalacji gazowej. Serwis gazu był miesiąc temu. Wczoraj dałem się braciakowi przejechać autem i stwierdził że samochód chodzi na 3 cylindrach bo się dławi i strzela no i twierdzi że gdzieś cewka musi nie domagać ale cały nowy komplet wymieniłem. Stwierdziliśmy że być może jest tu problem z filtrem paliwa,zakupiłem więc chciałem wymienić ale okazało się ten mój konkretny model nie posiada takich rzeczy :mad:. Komputer już nie wywala żadnych błędów więc na dzień dzisiejszy problem nie został rozwiązany. Pozostaję wiec chyba dobrać się do baku paliwa i sprawdzić działanie lub wymienić pompę paliwa. Czytałem trochę forum i znalazłem że problem może być u mnie identyczny jak u kolegi z linku: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas użytkowania auta na LPG pompa, a raczej zawór regulacji ciśnienia lubi się zużyć i zamiast 3,5 bar w instalacji PB jest mniej. Po dłuższym postoju auta paliwo a raczej ciśnienia potrafi spaść do zera. Nadmieniam że nie pomaga tankowanie połowy zbiornika. Przerabiałem temat. Zawsze miałem połowę i więcej, a i tak pompa wysiadła. Trzeba wymienić całą. Sam silniczek nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szwagier24a napisał:

Podczas użytkowania auta na LPG pompa, a raczej zawór regulacji ciśnienia lubi się zużyć i zamiast 3,5 bar w instalacji PB jest mniej. Po dłuższym postoju auta paliwo a raczej ciśnienia potrafi spaść do zera. Nadmieniam że nie pomaga tankowanie połowy zbiornika. Przerabiałem temat. Zawsze miałem połowę i więcej, a i tak pompa wysiadła. Trzeba wymienić całą. Sam silniczek nic nie da.

Pytanie tylko czy to rzeczywiście to tu leży problem. Kupić nowy czy używany ewentualnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używaną, wtedy nowe były bardzo drogie. Teraz można kupić zamiennik już w dobrych pieniądzach.Dołożyłem taki specjalny wyłącznik pompy podczas pracy na gazie. Następnej awarii się nie spodziewam.

Jaki wynik testu z zakręceniem butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!