Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 16V problem z układem napędowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas jazdy na biegu słyszę tak jakby huczenie od silnika lub skrzyni biegów. Gdy wdusze sprzęgło lub zrzuce na luz to huczenie zanika. Do tego mam problem z szarpaniem na zimnym silniku i po dłuższej jeździe na postoju słychać pisk z silnika. Nie mam pojęcia czy te wszystkie rzeczy są ze sobą połączone czy niezbyt. Mogą to być równie dobrze zupełnie inne awarie. Proszę Was o jakieś komentarze, pomoc. Mechanicy często niestety nie rozumieją o co mi chodzi. Według nich oni nic nie słyszą, a ja wiem jak megi zachowywała się wcześniej. Dzięki za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacko94 napisał:

Gdy wdusze sprzęgło lub zrzuce na luz to huczenie zanika.

Czy poziom oleju w skrzyni jest prawidłowy?

Kiedy olej w skrzyni był zmieniany?

45 minut temu, jacko94 napisał:

Do tego mam problem z szarpaniem na zimnym silniku i po dłuższej jeździe na postoju słychać pisk z silnika.

Proponuje;

  -  zmienić świece na beru,

  -  zadbać aby świece i cewki były suche i czyste,

  -  przeczyścić przepustnicę i map sensor,

  -  za pomocą stetoskopu ustalić źródło pisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli chodzi ci o to że dotkniesz nogą sprzęgło lub lekko wciśniesz i ustaje hałas i pisk to miałem to samo

przyczyną było kończące się łożysko wysprzęglika - robiłem to u mechanika 3 dni temu

W Meganie II sam wysprzęglik jest nie opłacalny ponieważ jest na sprzęgle i raczej wymień cały zestaw bo szkoda płacić za robocizne dwa razy czyli kup sprzęgło z wysprzęglikiem i tyle.

Olej w skrzyni też możesz wymienić, jeśli masz 1.6 tak jak ja to wchodzi do skrzyni 2.5l oleju, jak kupowałem to 1l tam kosztował 31zł chyba

Zobacz pod spodem czy przypadkiem nie wycieka delikatnie tobie olej ze skrzyni bo mi wyciekał ze względu na simering na skrzyni a koniec końcu biegi zaczęły ciężko wchodzić ale nie wiem czy to z powodu niskiego poziomu oleju czy wysprzęglik już był na takim wykończeniu.

W mojej skrzyni niestety nigdy nikt nie wymieniał i jak zobaczyłem jaka srebrzanka to odrazu kazałem wymienić

A co do szarpania na zimnym to tak jak kolega pisał wyżej, świece, przepustnica, cewki oraz map sensor.

Pozdro 

Edytowane przez ciasteq666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Panowie za wskazówki. Będę działał w tym temacie. Dam znać. 

 

Dziwne to zjawisko, ale po zmianie kół na letnie, które są na alusach huczenie to ustalo całkowicie. Zastanawiam się co może być przyczyną zwłaszcza, że to występowało tylko na biegu przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem. Olej w skrzyni jest i nie wymagał wymiany. Piszczenie natomiast to rolki napinacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyczyną huczenia są zużyte amortyzatory - wykończyły opony. Zmieniony zestaw kół też pewnie ulegnie szybkiemu zużyciu.

Olej w skrzyni faktycznie mógł nie wymagać wymiany bo powinien być już po trzeciej wymianie czyli 10 tyś. temu.

Rolka napinacza? - rozrządu czy paska osprzętu. Jeżeli paska osprzętu to pasek piszczał, chyba, że auto ma ze 200 tyś. w pamięci i nie wymiany był do tej pory. Jeżeli rozrządu to cud, że nie doszło do uszkodzenia paska rozrządu.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!