Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Katharsis napisał:

Cześć. Mam do wymiany cały zestaw sprzęgła w Megane 3 1.4 Tce. Powiedzcie z jakim kosztem trzeba się liczyć około? 

Na coś zwracać uwagę po wymianie? 

Jaki przebieg, że Ci sprzęgło padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Katharsis napisał:

160k

Mi mechanik zagwizdał 4tys za sprzęgło i dwumas... Właśnie się zastanawiam czy części są z złota 

Bardzo dużo sobie życzy. 

Komplet sprzęgła z dwumasą i wysprzęglikiem mechanik powinien dostać za ok. 2000 zł. 

To z robocizną nie powinno wyjść więcej jak 2600 zależnie od regionu.

W astrze 3 1.9cdti 150KM płaciłem 360 zł za wymianę kompletu sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 21:07, Haifisch napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

No ja właśnie zastanawiam się nad rzeczoznawca. Mało tego odebrałem dziś auto i wydaje dziwny dźwięk przy odpalaniu. Jakby rozrusznik... A zostawiałem auto to odpalało normalnie. Plus nie dostałem faktury. Ma mi ją wydrukować na poniedziałek. Dodam tylko że to nie mój mechanik. Akurat tam gdzie mi sprzęgło poszło facet miał warsztat obok... 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 22:22, Haifisch napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Miał zadzwonić na drugi dzień. A jak zadzwonił to powiedział że auto poskładane. 

Z tym odpalaniem to dziwne. Bo co ma dźwięk rozrusznika do wymiany sprzęgła 

Chociaż czytam, czytam i może niby inaczej odpalać jak się dwumas wymieniało. Ale to też dziwne... Tak czy siak podjadę w tym tygodniu do mojego mechanika niech to zweryfikuje

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne odpalanie tzn? Masz wrażenie jakby dluzej krecil i po odpaleniu drgania ze zaglowki w fotelu drgaja? Czemu wymieniales dwumase? Miala luzy? Walila po obudowie? Widziales stare czesci? Trzeba uważać bo mechanicy oszukuja niby wymieniaja a czesci utylizuja a w rzeczywistosci mogl wymienic Ci samo sprzeglo a wysprzeglik docisk zostal o dwumasie nie wspomne

Generalbie trzeba uważać na dwumasy luka na 10 sztuk 1 dobra reszta ma luzy zle zroibione w fabryce i na reklamacje.

Sprzeglo Ci nagle wpadlo ze nie dojechales do swojego mechanika? Powinno sie zaczac slizgac a nie nagle pasc 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2020 o 14:59, Katharsis napisał:

160 kkm

Megane 3/1.4Tce /160 kkm przebiegu - wymiana sprzęgła i dwu-masy ;

To bardzo osobliwy przypadek,

Auto masz od nowości?

        - sprzęgło wytrzymuje ok; 300 kkm,

        - dwu-mas ; jest taki sam jak dla 1,5 dci/110 KM - jest nie do zajechania w benzynie

Silniki 1,4 TCe są znane z wysokiej kultury pracy i generują b. mało hałasu, jak są właściwie eksploatowane;

        -  słychać cykanie wtryskiwaczy Pb,

 Przy tym przebiegu, to raczej można się spodziewać ;

       - głośnej pracy łańcucha ( słaby olej, wymiana co 30 kkm ) ,

Padają siłowniki sprzęgła.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam auta od nowości. Sprzęgło wpadło nagle. Też do końca nie wiem bo żona jechała samochodem. Ale ja też nim jeżdżę i nic się nie działo. Odebrałem wczoraj rachunek i są jakieś rzeczy dziwne. Nie wspomnę o tym, że za robotę wziął jak za Ferrari... 

IMG_20200421_092810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kwoty za robocizną to nie ma dziwnych rzeczy. Masz wymienione koło dwumasowe, sprzęgło kompletne, wysprzęglik, uszczelniacz wału korbowego, uszczelniacze na skrzyni biegów, kołki do mocowania nadkola bo one są praktycznie jednorazowe. Uszczelniacze warto wymieniać przy okazji wyjęcia skrzyni biegów i mechanik tak właśnie zrobił, moim zdaniem prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Katharsis napisał:

Nie mam auta od nowości.

Sprzęgło wpadło nagle.

Też do końca nie wiem, bo żona jechała samochodem.

Ile km auto zrobiło w Twoich rękach?

Wielu użytkowników użytkuję auto, trzymając ciągle nogę na sprzęgle - wiedza z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba te 300 tys. To tak żartobliwie? Jezdzac dzien w dzien po miescie wahlujac biegami nie wierze ze tyle wytrzyma po 2 latach użytkowania przy przebiegu 140tys km sprzeglo juz u gory bierze także nie wierze ze drugie tyle km wytrzyma a nie wierze ze jest cofniety licznik bo tce 1.4 nie maja nastukane km z racji awaryjnej uszczelki czy duzego spalania a co do dwumasy to gdy zimno przy odpalebiu tez daje o sobie znac takze oponie z opibii od kogos kto tez z jakiejs opini czerpie wiedze a nie z realbego środowiska mnie zdziwil fskt ze nagle padla powinno brac bardzo wysoko a przy mocnym depbieciu sie slizga c a nie wpasc ze nie mozna autem wrocic do domu

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!