Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Megane 4 Grandtour, 2017. Przy maksymalnym skręcie kierownicy w lewo, gdy kierownica dobija do końca, słychać metaliczny stuk. Po odbijaniu od maksymalnego skrętu, po kilku centymetrach w prawo, słychać kolejny stuk. Jedno i drugie jest powtarzalne, można to wywołać w każdej chwili. Magicy z ASO twierdzą, że "Panie, tak ma być, to się ten ogranicznik skrętu tak odzywa". Dźwięk ewidentnie dochodzi z okolicy deski rozdzielczej, kolumny kierownicy. Ma ktoś tak? Załączam filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, również tak ma być, w końcu kolumna kierownicza ma swoje ograniczenia i musi się to objawiać jakimś dźwiękiem. Czyżby szukanie dziury w całym ? Zobaczymy czy inni posiadacze IV też tak mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest szukanie dziury w całym, bo przy maksymalnym skręcie w prawo dźwięk jest "miękki", wytłumiony, a tutaj jakbym bił młotkiem o metal. Co więcej, o ile jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować dźwięk przy maksymalnym skręcie, tak moim zdaniem nie powinno być stuku po kilkunastu centymetrach odpuszczania kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja tylko napiszę jak ta historia się zakończyła. Mimo, że serwis Decar w Warszawie uznał, że "Panie, tak ma być", postanowiłem nie odpuszczać i szukać przyczyny metalicznego stuku. Przy okazji wizyty w rodzinnych stronach udałem się do serwisu Tandem w Kielcach, gdzie obsługa uznała, że faktycznie coś jest nie halo. Auto zostało dzień na sprawdzenie i mamy diagnozę - przekładnia kierownicza do wymiany. Nowa część została zamontowana w piątek, wszystkie mankamenty zniknęły.

Oczywiście nie omieszkam poinformować o tym serwis Decar, który już nie pierwszy raz uznał, że, jak to kolega wyżej napisał, "szukam dziury w całym". Poprzednim razem na zgłoszenie stuków w okolicy tylnego zawieszenia, magik z Decar odpowiedział, że to paliwo w zbiorniku się obija o ścianki... Myślę, że Renault Polska też może się tym zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 14.06.2020 o 11:44, rafa85 napisał:

To ja tylko napiszę jak ta historia się zakończyła. Mimo, że serwis Decar w Warszawie uznał, że "Panie, tak ma być", postanowiłem nie odpuszczać i szukać przyczyny metalicznego stuku. Przy okazji wizyty w rodzinnych stronach udałem się do serwisu Tandem w Kielcach, gdzie obsługa uznała, że faktycznie coś jest nie halo. Auto zostało dzień na sprawdzenie i mamy diagnozę - przekładnia kierownicza do wymiany. Nowa część została zamontowana w piątek, wszystkie mankamenty zniknęły.

Oczywiście nie omieszkam poinformować o tym serwis Decar, który już nie pierwszy raz uznał, że, jak to kolega wyżej napisał, "szukam dziury w całym". Poprzednim razem na zgłoszenie stuków w okolicy tylnego zawieszenia, magik z Decar odpowiedział, że to paliwo w zbiorniku się obija o ścianki... Myślę, że Renault Polska też może się tym zainteresuje.

Wiem ,że u Ciebie temat stary ale u mnie pojawił się dokładnie identyczny objaw i mam pytanie po czasie czy po wymianie przekładni do tej pory jest wszystko ok ? Możesz powiedzieć dokładnie co Ci wymienili masz może jakiś nr części ? Lekkie przegięcie żeby przy przebiegu 90 tys km poleciała przekładnia (dodam że auto mam od nowości ) Miałem wiel starych samochodów i w żadnym nigdy nie wymieniałem przekładnie  a miały w większości grubo ponad 200 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaczniki wymienione jakiś czas temu, wahacz prawy tez jakiś czas temu - na szarpakach wszystko tip top. Podczas jazdy cisza tylko na postoju jak kręcisz kierownicą szczególnie w lewo do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!