Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja świateł dziennych


Rekomendowane odpowiedzi

Ta procedura którą opisałeś to przez ddt4all ? Nie byłem jeszcze wypróbować jej w aucie, dlatego zapytam gdzie będzie TdB_B95_V3.0 ?  Czyli procedura którą już dzisiaj wykonałem, a którą znalazłem tutaj na forum i u innych osób zadziałała  tzn. scandinavian_running_light_cf  zmieniłem na without oraz drl_active_cf na activated to za mało w moim przypadku, tak ? U nich było to w ten sposób, jak na tym obrazku w załączniku i tym się sugerowałem. Mam wątpliwości czy dzienne się aktywowały, bo jak uruchomiłem silnik, to odrazu (pozycja 0 manetki) automatycznie włączyły mi się światła mijania jak w trybie skandynawskim, dokładnie tak jak miałem.

ssssssssssssss.png

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to procedura do uruchomienia świateł dziennych w liczniku w DDT4ALL.

Poza zmianą ustawień w BCM, którą wykonałeś dobrze (o ile ustawienia się zapisały):

  • Scandinavian_running_light_cf -> without
  • DRL_active_cf -> with

Należy też dokonać aktywacji świateł w liczniku wykorzystując wspomnianą wcześniej przeze mnie procedurę.

2020-06-10.png

Edytowane przez undercover20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka !!!!! Miałem teraz jechać na trening, odpalam auto, a tu coś jakby ciemniej świecą mi lampy na ścianę w garażu. Wysiadam i patrzę, a tu dzienne jak należy z przodu świecą, pozycja manetki 0. Jak dam na Auto to włączają się mijania tył i przód. Kurde mam 45 lat,  a ciesze się jak dziecko. Może dlatego, że tyle mnie to nerwów i czasu kosztowało. Oczywiście tylko dzięki Tobie to się udało. Nie będę się podlizywał, ale naprawdę mało osób jest na forach różnych, które naprawdę potrafią pomóc i w sposób przystępny wytłumaczyć co i jak. Takie osoby jak Ty przywracają wiarę w ludzi. Nie patrzyłem na profil Twój, ale jeżeli jesteś z Krakowa to chętnie się odwdzięczę, a jeżeli będziesz  w Krk, to także. Rano wróciłem z pracy i po zmianach tylko raz odpaliłem auto i poszedłem spać. Być może ze zmęczenia nie zauważyłem zminan. Jeszcze jutro spróbuję powalczyć z licznikiem, żeby się pojawiła opcja bo nie ma. Napiszę jutro czy mi się udało. Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdro.

A małe pytanko czy pozycji manetki 0 przy odpaleniu silnika odrazu dzienne powinny z automatu się zapalać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu silnika dzienne powinny od razu się zaświecić w pozycji "0". W pozycji "auto" dzienne zaświecą się pod warunkiem, że masz czujnik zmierzchu i jest widno. Przy aktywnych dziennych należy jeździć w pozycji auto a nie 0 bo jak zrobi się ciemno to nie zaświecą się mijania i pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak podejrzewałem, że na Auto powinno być i tak narazie mam ustawione. Na Zero jak wspomniałem wcześniej z automatu po odpaleniu silnika startują dzienne przód. Na Auto narazie świecą się mijania tył i przód. Dzisiaj w garażu to stwierdziłem i na zewnątrz też nie ma słońca już jakiegoś, raczej szarówka, więc może dlatego się nie przełączyły. Czujnik mam, więc wygląda, że jutro powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Cieszę się, że po dość długim czasie w końcu udało się uruchomić upragnione światła dzienne.

Gdyby nie problem z samym ELM to @aniewa z pewnością pomógłby Ci z ich aktywacją a ja nie byłbym potrzebny. Wsparł również doświadczeniem w zakresie ich działania, ponieważ ja, niestety, nie posiadam auta, w którym mógłbym dokonać takiej zmiany. Z tego powodu nie jestem w stanie udzielić Ci trafnych porad jeśli chodzi o funkcjonalność tego systemu.

 

Odblokujesz jeszcze tylko możliwość włączenia/wyłączenia dziennych z poziomu licznika i można odtrąbić pełny sukces.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victoria, proces zakńczony powodzeniem. Opcja w liczniku pojawiła się, chociaż nie odrazu. Sugerując się tylko obrazkiem zapomniałem, że w Twojej instrukcji na końcu było jeszcze na dole  Prise en compte des configurations. Przeczytałem Twój post z instrukcją ponownie i kapnąłem się, że tego nie kliknąłem. Licznik zgasł, zaświecił się i opcja świateł dziennych pojawiła się. Czujnik działa, światła zmieniają się.

Niby nic wielkiego, ale mała satysfakcja jest (a może i duża  ;-)  ). Jeszcze raz dzięki wielkie undercover20 za fachową wiedzę i cierpliwość. Oczywiście dziękuję, też aniewa za pomoc.

 

 

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co ta cała zabawa, jaki jest cel? bo chyba gdzieś mi to umknęło. Ja jeżdżę cały czas na auto i przez większość czasy świeca te dzienne male żaróweczki, jak jest ciemniej włączają sie xeony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!