Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja świateł dziennych


Rekomendowane odpowiedzi

Po połączeniu z elmem kliknij na lupę celem przeskanowania dostępnych w samochodzie ecu. W oknie po lewej stronie będzie lista dostępnych sterowników. Część będzie na zielono, część może być na czerwono. Zrób scren ekranu lub zapisz listę w menu "plik - zapisz listę ECU." Chodzi o to by wiedzieć jaki masz licznik i UCH bo było wiele wersji tych urządzeń a trochę różnią się konfiguracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm podłączyłem, otworzyło się okno główne programu, kliknąłem lupke i zeskanowało.W drugim oknie, większym tekstowym leciało co skanuje linijka po linijce. Natomiast w głównym oknie, tam na dole, po lewej stronie są dwa okienka, ale nic w nich nie pokazuje. Raz dawałem skanuj przy all, raz wybierałem meganeIII/scenicIII i bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś wrzucił scren ekranu, będzie wiadomo co masz ustawione. Przykładowy scren po połączeniu megane III i przeskanowaniu ecu, po prawej okno parametrów silnika.

image.thumb.png.130fe50bfcac4993106b79ff7fd844ce.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od początku:

1. Laptop wykrywa 2 urządzenia bt : ODBDII i OBDBLE (coś takiego, dokładnie nie pamiętam). Raz paruje jedno i łączy drugie naraz, innym razem paruje oba naraz. Czy oba urządzenia mają byś podłączone przez bt czy tylko OBDII ?

2. Program uruchamiam przy włożonej karcie, czyli bez uruchomionego silnika. Wczoraj to już nawet z włączonym silnikiem siedziałem w aucie (całe szczęście, że w pracy na zamkniętym terenie). Nie zauważyłem różnicy.

3.Program otwiera swoje, główne okno i okno python. W głównym oknie mam wybrać z lewej strony u góry z zakładki meganIII/ScenicIII czy zostawić na all przed skanowaniem ?

4. Czy wybiorę all czy konkretny model i kliknę obok tą małą lupkę to następnie wyskakuje czy skanować z kwp czy z can. Wybierałem can.

5.Jak rozpoczyna się skanowanie to w tym oknie pythona lecą linijki co skanuje, a w głównym oknie programu, na dole zielony pasek idzie od 0 do 100 %. Nic w tych dwóch małych okienkach po lewej stronie okna głównego programu, czy na samym dole nie jest wyświetlane, ani na zielono, ani na czerwono.

6. Jak pasek zielony dojdzie do 100% to wchodzę w Plik i klikam Zapisz aktualny ecu oraz dla świętego spokoju też Zapisz listę ecu. Gdzie to ecu się zapisuje (jakiś plik ?)

 

Nigdzie nie widzę tego mojego licznika i UCH.

Rozładowałem sobie akumulator wczoraj, od rana do wczoraj siedziałem z przerwami. Dobrze, że chociaż udało się połączyć. Natomiast ten ecu tweaker też łączy się, wykrywa urządzenie OBDII. Ładuje bazę ecu, ale jak mu dam Autoidentity czy z kwp, czy z can, to skanuje skanuje i nic. Znalazłem w dziale diagnostyka dokładnie taki sam temat, czyli aktywacja dziennych, w którym też pomogłeś zrobić to przez elma. Znalazłem tam printscreen  co gdzie zmienić. Tylko żebym miał tą moją wersje ecu ze skanu. Hmm coś robię źle na pewno.

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zapisu sam wybierasz, plik nazywa się 'mycar". Karta najlepiej jak jest włożona do czytnika, wówczas widzi wszystkie sterowniki bo masz włączony zapłon.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik jest pusty. Szczerze mówiąc mam już tego elma i tego wszystkiego lekko dosyć. Mam miejsce w garażu podziemnym i nie uśmiecha mi się tam siedzieć godzinami tak jak wczoraj w pracy. Znowu mi padnie laptop, aku się rozładuje. Żona mnie [CENZURA]. z domu, że jak idiota zamiast zapłacić komuś, to siedzę i tracę czas. Srał pies te 60 zł na tego elma, szkoda czasu na pieprzenie się z tym. Myślałem, że faktycznie to będzie proste i zajmie góra godzinę, no może dwie. A tu siedzę w aucie jak kretyn, sprawdzam, klikam, podłączam, odłączam, pada mi laptop to muszę iść naładować, aku pada to muszę się przejechać, żeby podładować, piszę na forum i czekam na odpowiedź i tak do usrania. Chyba się do tego nie nadaję i taka była moja pierwsza myśl, jak przeczytałem tutaj, że mogę to sam zrobić. Wiem mój błąd. Żeby było tylko komu w Krk, to z dziką rozkoszą zapłaciłbym za to. Jak mi nerwy puszczą to spróbuję jeszcze raz, ale jak efekt będzie taki jak do tej pory, to zrobię zamach i [CENZURA] ten szajs z bt w [CENZURA]. Szkoda czasu i nerwów na to. Do tego jak już, to powinien być jakiś tutorial, a tak to człowiek tylko się [CENZURA].

 

Na tym forum, cenzuralnie się wysławiamy :!:  - Prezes 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Gdyby, ktoś poprostu podpowiedział mi w najprostszy sposób od początku do końca jak to zrobić, jak dla kompletnego laika tzn. 1. Podłączamy elm z kartą w czytniku, 2. Parujemy urządzenie bt wykryte w laptopie o nazwie OBDII tylko, nie parujemy drugiego OBDBLE (cholera wie co to) itd itp etc punkt po punkcie. Ja tak pisałem lata temu ludziom na forum o nawigacjach, żeby nie mieli żadnych wątpliwości. A tak emerytury doczekam w tym garażu i zacznę się leczyć na nadciśnienie z nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 chodzi mi o to, że w warsztatach zazwyczaj nie siedzą na forach. Jak jedziesz i chcesz coś z kompem pokombinować to "SIĘ NIE DA" i już. Ciężko się rozmawia z kimś, kto z góry WIE, że to nie zadziała, bo jakby miało działac to by producent to powłączał itp. Ja np. w Gdańsku byłem pewnie u 5 "magików" i im się nawet kompa nie chciało podłączać. Jak bym przyjechał i powiedział, że mam jakiś błąd - to nie ma problemu, podłączą - puszczą jakieś "autowyszukaj i skasuj wszystkie błedy". A coś więcej to zapomnij.

 

Ale powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym elmem jeszcze kiedyś, drugi raz i dzisiaj, trzeci. Za choleręspacer.png autem. Za pierwszym razem, po kilku godzinach się połączył i tyle. Później to już tylko komunikat, że brak elma, lub zły port. Sprawdzałem na win 7 (wykrywa porty 5 i 6) i win 10 (wykrywa porty 3 i 4). Na portach 3 i 5 wywala brak elma lub zły port, na 4 i 6 mieli w nieskończoność i nic. Natomiast programem scanmaster połączył się z ecu. Jak zmusić ddt4all, żeby się połączył ?  Poniżej zdjęcie z połączenia scanmastera.

 

20200526_203417.jpg

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam, wyciągam, wkładam itd. Jedynym efektem tych czynności jest komunikat "Brak elm-a lub Obdlink-sx nie rozpoznany". Coś mi się wydaje, że zakup elma na bt nie był szczęśliwym pomysłem, lepiej było wybrać tradycyjne usb. Ewentualnie wifi, bo właśnie z wifi są pokazane na filmach na yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!