Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, gdy wyczyściłem cały kolektor i inne pierdoły, śmierdzi mi z nawiewów silnikiem, tzn jego zapachem. Nie mam pojęcia jak to może wciągać skoro jest uszczelka na grodzi. Nieszczelny filtr kabinowy ? Tak nagle by to się powiązało z naprawami pod maską ? Zapach gryzący, jakby spalin, aż mi się zakręciło w głowie jak dałem ogrzewanie na 25stopni. Czuć to tylko na postoju, wiadomo podczas jazdy wywiewa wszystko. Jakieś pomysły gdzie grzebać ? Może ktoś tak miał ? Chce w końcu siąść przy aucie parę godzin i załatwić te tematy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w M2, ale u mnie spaliny czasem dostawały się do kabiny, jak wysypał się ten łącznik elastyczny wydechu. Nie zawsze, nie wiem, tylko jak wiatr wiał od strony tyłka auta? Oleju rozumiem nigdzie nie rozlałeś przypadkowo na silnik, żeby się wypalał teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czyściłeś twardymi środkami chemicznymi które osiadły na wspomnianych elementach i jak się silnik nagrzewa to elementy również i opary lecą przez wlot powietrza do nawiewu ?

coś podobnego jak wymienisz nagrzewnice to przez jakiś czas nowa będzie śmierdziała w aucie. 

Pogoń auto na jakimś odcinku drogi , najlepiej autostrada żeby temperatura przepaliła chemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem trasę Nisko-Kielce, 250km w dwie strony, nie trzeba autostrady żeby dać mu w dupe aby jechało. Więc dobrze rozgrzałem silnik. Myłem środkiem do mycia silników, ale wszystko ładnie wypłukałem. Oleju mi ubywa i mam calą zafajdaną osłonę pod silnikiem i nawet podwozie (chyba wina uszczelki miski olejowej), ale przed uszczelnieniem kolektora nie było tego problemu. Normalnie gryzący zapach, doslownie jak spod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też napisze, żeby było rozwiązanie problemu. Temat związany z przepustnicą, były zbyt wysokie obroty i źle spalana mieszanka paliwa, dlatego takie cyry były ze smrodem z nawiewów. Temat rozwiązany i problem zażegnany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!